E shtunë, 23 Janar, 2021
10 C
Tirana

“O Ilir Meta, ku je?”, kur Stresi thërriste për protesta presidentin (VIDEO)

Arkimed Lushaj, i njohur si Stresi, mori vëmendjen në protestën e qytetarëve përpara Ministrisë së Brendshme, pas vrasjes së 25-vjeçarit Klodian Rasha nga efektivi i FNSH-së. “Nuk ikim nga ky shesh pa marrë drejtësi për Klodianin, unë nuk p***dh për këtë polici të fëlliqur,” ka thënë Stresi.

Qytetarët u mblodhën për të kërkuar drejtësi pas vrasjes së 25-vjeçarit Klodian Rasha, nga efektivi i Shqiponjave Nevaldo Hajdaraj.

Nga ana tjetër, policia hodhi gaz lotsjellës dhe me ujë nga autobotet u përpoqën të shpërndanin turmën, teksa erdhën edhe arrestimet e para.

Një detaj i veçantë nga protestat që janë zhvilluar këto ditë në Tiranë, është thirrja që i ka bërë këngëtari Arkimed Lushaj (Stresi) presidentit Meta për ndihmë nga sheshi i protestës. “O Ilir Meta, o president ku je…ku je o Ilir Meta”, dëgjohet të thotë Stresi. “A do e çosh popullin, ku je…jemi këtu për Klodianin. Nuk dorëzohemi”, shton ai.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...