E premte, 15 Janar, 2021
6 C
Tirana

Çfarë s’patë nga protesta/Nuk njohu kolegun, polici i ra me shkop gome kokës

Protesta dy ditore për Klodian Rashën, përfundoi me një bilanc të rëndë. Shumë persona të dhunuar, të lënduar. Shumë të tjerë në burg, e po kështu disa të tjerë në arrati. Gjatë  protestave, policia përdori gaz lotsjellës për të larguar turmën. Por populli mjaft i revoltuar hodhi gurë e mjete të forta drejt institucioneve, si në shenjë kambane alarmi se dhuna e policisë ishte e patolerueshme ndaj një personi që kishte thyer rregullin për të blerë një paketë cigareje.

Ndryshe nga çfarë kemi parë videot virale, ku shumë qytetarë janë dhunuar në mënyrë brutale nga ana e policisë, ka edhe nga ato skena që janë tejet qesharake.

Ndërsa situata u kishte ikur nga duart, e të përballur me popullin e revoltuar, policia e pajisur me shkopinjtë e gomës kanë marrë çfarë u ka dalë përpara. Një person i cili ishte duke qëndruar në heshtje, e po shihte policinë e cila shpërndahej ngado për të qetësuar turmën, për fat të keq u godit nga kolegët e tij.

Në pamje duken forca të policisë me skafandra, që godasin kolegun e tyre. Ky i fundit ulëret dhe thotë: “Jemi koleg, oo, jemi koleg”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Vetë e bëri vaksinën, Rama ua pret shkurt deputetëve

Kryeministri Rama deklaroi në konferencën me gazetarët se asnjë ministër, deputet dhe drejtor që nuk është mbi 75 vjeç, nuk do të jetë i...

Bien infektimet, Kosova lehtësohen masat anti-Covid

Gjatë ditëve të fundit është vënë re një situatë diku më e përmirësuar në Kosovë, si pasojë e koronavirusit vdekjeprurës. Teksa numri i të...

I dogjën makinën, ja kush ishte ‘shënjestra’

Një automjet tip "BMW X5" u përfshi nga flakët mëngjesin e sotëm në lagjen 15 në Durrës, duke u djegur plotësisht në pjesën e...

Rama i sigurtë për fitoren, bën bilancin para zgjedhjeve

Në një konferencë për mediat, kryeministri Rama u ndal tek përmbytjet në vend, duke thënë që jemi përmisuar në krahasim me vitet e kaluara....

Dëborë dhe ngrica, temperaturat në minus për nesër

Sot pasdite (e premte, dt. 15) dhe nesër (e shtunë, dt. 16) priten reshje të dobëta në qarqet e jugut, ndërsa në pjesën tjetër...