E shtunë, 18 Shtator, 2021
21.5 C
Tirana

“Një burrë shteti rri në fron”/Opozita proteston, Rama replikon me qytetarët në Facebook

Në një kohë kur situata ishte tensionuar në protestën e opozitës, Kryeministri Rama zgjodhi të replikonte me ndjekësit e tij në Facebook.

Një prej komentuesve kritikon vendimin e kryeministrit për t’u larguar nga Tirana, ndërsa opozita po protestonte para godinës së Kryeministrisë.

Për rrjedhojë, kryeministri si përgjigje i shkruan se sot jetojmë në kohën e punës e jo të fitores.

Ndërkohë, një tjetër ndjekës e etiketon Ramën si iniciator të përçarjes së Kosovës, por Rama i përgjigjet këtij të fundit se ndërsa lexon fjalë të tilla s’ka se si mos kujtojë shprehjen se çdo pyll ka derrat e vet, çdo vend ka veshgjatët e vet.

 

REPLIKAT:

Komentuesi: Nje burre shteti duhet te rri ne fronin e tij, kjo tregon qe sje njeriu duhur.

Edi Rama: Sot nuk jetojme ne kohen e froneve po ne kohen e punes me njerezit e mes njerezve, po jam sjam une njeriu i duhur kete fatmiresisht se ke ne dore ti ta vendosesh

Komentuesi: bravo cdo protest e man fjalen rama ik ne vlor ne itali ne berat puna me ik

Edi Rama: hahaha o zot cfare karajfili, po pse do le punen e zakonshme ne terren une per dite te shtune dhe te rri ne zyre pa pune, per ata qe s’kane pune tjeter, e mblidhen para zyres time? Hajde mendje hajde, tamam karajfil kur thote populli

Komentuesi: Ky eshte Njeriu inicijatori i percarjes se kosoves bashk me baton spiunin dhe genc beberonin

Edi Rama: eh, kur lexon keto broqkulla te kujtohet ajo fjala cdo pyll ka derrat e vet, cdo vend ka veshegjatet e vet

Komentuesi: Turizem ne Tomorrin dhe Skraparin e bukur nuk mund te kete pa u mbyllur guroret tuaja si varre te hapura e ku punohet si ne shek e 18.

Lexo edhe :   Përjashtimi i Berishës/Basha: S'ka kthim pas

Edi Rama: avash qetesohu me ate guroret “tuaja” e para, sepse as jane tonat e as nuk ka bere kurrkush me shume se ne per t’i ndaluar, nderkohe qe ka s’ka turizem ne Skraparin e bukur kete s’e vendos ti, po e thone shifrat! Dhe e thone qarte: 13 mije turiste ne tere qarkun Berat ne 2013 dhe 110 mije vjet, nga te cilet 17 mije deri ne Skraparin e bukur! Shendet dhe mot me mire

Lexo edhe :   Betohen në Presidencë, Qeveria nis zyrtarisht mandatin e tretë

Komentuesi: Zoti Rama mos u ul gju me gju me disa servila drejtore e biznesmen gjoja…por merru me shtetin shqiptar se po te iken per duarsh ne Tirane…tregoju burre shteti ….dhe jo nje kryetar bashkije ne Berat…

Edi Rama: qetesohu dhe shiko te besh ndonje pune per veten tende, se punen time e di vete une dhe mos shaj njerezit pa lidhje se eshte turp, ndersa hallet e shtetit lerua atyre qe kane detyre t’i mbajne se s’ta ka lene kush ty kete barre te madhe

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Betohen në Presidencë, Qeveria nis zyrtarisht mandatin e tretë

Pas betimit te presidenti Ilir Meta, kryeministri Edi Rama dhe ministrat e kabinetit të ri qeveritar vendosën të ecnin në këmbë përgjatë Bulevardit Dëshmorët...

Betimi i kabinetit qeveritar/Rama dhe ministrat betohen para Metës

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur pak çaste më parë në Presidencë, ku bashkë me anëtarët e kabinetit qeveritar do të betohet para kreut të...

Miliarderi amerikan shpallet fajtor për vrasje

Trashëgimtari amerikan i pasurive të paluajtshme Robert Durst, subjekt i dokumentarit të krimit HBO The Jinx, është dënuar për vrasjen e mikes së tij...

Kurti lë pas inatet me Ramën dhe e uron për mandatin e tretë

Dje kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i ka dërguar një letër të hapur homologut të tij shqiptar, Edi Rama, duke e uruar për mandatin...

Meta merr në mbrojtje Berishën, akuzon Kim se po shkel sovranitetin e vendit

Pas një periudhe të gjatë heshtje, një ditë më parë kreu i shtetit, Ilir Meta, u prononcua për mediat duke u rreshtuar krah aleatit...