E mërkurë, 22 Shtator, 2021
15.5 C
Tirana

Berlusconi i bën skemën anti-Inter Gattusos: Kështu do të fitoni me diferencë golash

Ish-presidenti i Milanit, Silvio Berlusconi, i cilitashmë është nën drejtimin e Monzas ka folur për derbin e Milanos i cili do të zhvillohet të dielën në mbrëmje. Kuqezinjtë momentalisht e kanë parakaluar Interin me një pikë më shumë dhe vijnë si favoritë në këtë fushë edhe për faktorin fushë, por edhe pas momentit të mirë që po kalojnë.

“Cavalieri” ka një ide të vjetër, të cilën e këshillon sërish në skemat e Gattusos.

“Nuk e di se cila skuadër do të fitojë derbin, por nëse Milani luan me Suson pas dy sulmuesve, me siguri do të fitonte dhe madje me disa gola avantazh”.

Këshillës së Silvios i është përgjigjur Gattuso, që u shpreh se “këshillat e presidentit i dëgjoj gjithmonë dhe respektoj, por do të vendos vetë unë”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Për një parlamentarizëm antimafie, antikorrupsion

Nga: Pëllumb Nako Parlamenti filloi punimet nën një normalitet absolut. Sigurisht, u krijuan edhe komisionet përkatëse, të njëjtë si të viteve e dekadave më parë....

Alternime kthjellimesh dhe vranësira. Nesër priten teshje shiu të izoluara

Ditën e merkurë, vendi ynë pritet të jetë nën ndikimin e masave ajrore relativisht të paqëndrueshme. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Reshje shiu...

Artan Hoxha: Mund të arrestohen ish-kryeministra e ish-presidentë

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë Yuri Kim ka zhvilluar së fundmi një takim me 15 prokurorët e SPAK, ku ka përçuar mesazhe të rëndësishme....

Lajçak i shqetësuar për situatën në veri të Kosovës

Përfaqësuesi i BE për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se ka njoftuar vendet e BE-së për situatën në veri të Kosovës. Me anë...

Kurti takim me ambasadorët e QUINT-it, zbulon vendimin e fundit

Kryeministri Albin Kurti ka pritur sot në takim ambasadorët e vendeve të QUINT-it, ku është diskutuar lidhur me reciprocitetin e targave me Serbinë. Kurti...