E martë, 21 Shtator, 2021
18.5 C
Tirana

Kosha të djegur, gurë e shishe; çfarë la pas protesta e opozitës

Ajo çfarë ka mbetur pas protestës së sotme prej 4 orësh lë vërtetë për të dëshiruar. Siç duket në pamjet e sjella nga Tirana Today, në zonën përreth Parlamentit ku u zhvendos protesta, mund të shohësh vetëm kosha mbeturinash të cilëve u është vënë flaka, gurë e shishe të hedhura përtokë.

Protesta e sotme nisi para Kryeministrisë, për t’u zhvendosur para Parlamentit, ku pati tensione teksa protestuesit hodhën gurë e sende të forta ndaj policëve, për t’u mbyllur më pas në selinë blu me fjalën e Bashës.

Nga protesta mbetën të lënduar pesë persona, mes të cilëve dy punonjës policie. Ende nuk dihet situata aktuale e tyre, ndërsa më herët disa protestues kundërshtuan automjetin e urgjencës që të kalonte në oborrin e Kuvendit për t’i dhënë ndihmën e shpejtë policëve të lënduar.

Kreu i Partisë Demokratike zgjodhi që sot t’u jepte po ashtu një mesazh drejtpërdrejt edhe ndërkombëtarëve, të cilëve u tha në anglisht se “nuk ka stabilitet pa drejtësi, pa demokraci dhe pa barazi”./ Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kosova ndalon hyrjen e mjeteve me targa serbe, Drecun: Aksioni i planifikuar

Kryetari i Komisionit për Kosovën në Kuvendin e Serbisë, Milovan Drecun, ka deklaruar se aksioni i Njësisë Speciale të Kosovës rreth vendosjes së reciprocitetit...

Ndodh edhe kështu/Nuk siguroi dot biletën, tifozi fshihet në tualetin e femrave

Për të parë skuadrën e zemrës, ia vlen çfarë do lloj sakrifice. Një tifoz skocez i skuadrës së Sëlltikut është përballur me një të...

E mendonin të vdekur në Pukë, si i dështoi plani për inskenimin e vrasjes

Vijojnë hetimet ndaj biznesmenit italian Davide Pecorelli, të cilit i dështoi plani për inskenimin e vrasjes. Shqipëria nis hetimet për "shkatërrim prone" e "dëmtim...

Thellohet tragjedia, shuhet familja Gjoka nga shpërthimi i bombolës së gazit

Pas dy motrave dhe mamasë, ka humbur jetën edhe djali 12-vjeçar i familjes Gjoka. Enriko Gjoka 12 vjeç, fatkeqësisht nuk ia ka dalë t'i...

Vendimi/Çfarë është reciprociteti për targat e Serbisë? Blindohet kufiri

Duke parë situatën e agravuar tashmë mes Kosovës dhe Serbisë, Ministria e Punëve të Brendshme ka kërkuar nga ana e qytetarëve që të shfrytëzojnë...