E shtunë, 18 Shtator, 2021
21.5 C
Tirana

“O serbë, ju jeni të shitur”, momenti kur protestuesi shpërthen ndaj policisë

Pas momenteve të shumta të tensionit dhe përplasjes, policia u ka bërë thirrje protestuesve që të largohen duke u lënë një afat prej 15 minutash.

Duke përdorur një megafon, policia ka kërkuar që qytetarët të zmbrapsen dhe të largohen.

“Nga protestuesit po kryhen akte të rënda dhunë ndaj punonjësve të policisë. Po dhunohet rendi publik dhe siguria qytetare. Protestuesit të ndërpresin veprimet e dhunshme. Ju bëj thirrje të distancoheni nga këto veprime të dhunshme”, thuhej ndër të tjera në thirrjen e policisë.

Por, një qytetar i revoltuar ka shpërthyer në thirrje kundër punonjësve të policisë, duke i quajtur “serbë dhe të shitur”.

“O serbë! O serbë! Ju jeni legena, jeni të shitur more legena! Ju jeni serbë, jeni të shitur!”

Në videon e publikuar nga Tirana Today, mund të shihni gazin lotsjellës të përdorur nga policia sot ndaj qytetarëve, ndërsa protestuesit komentojnë se të tilla janë përdorur vetëm kundër serbëve./ Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Betohen në Presidencë, Qeveria nis zyrtarisht mandatin e tretë

Pas betimit te presidenti Ilir Meta, kryeministri Edi Rama dhe ministrat e kabinetit të ri qeveritar vendosën të ecnin në këmbë përgjatë Bulevardit Dëshmorët...

Betimi i kabinetit qeveritar/Rama dhe ministrat betohen para Metës

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur pak çaste më parë në Presidencë, ku bashkë me anëtarët e kabinetit qeveritar do të betohet para kreut të...

Miliarderi amerikan shpallet fajtor për vrasje

Trashëgimtari amerikan i pasurive të paluajtshme Robert Durst, subjekt i dokumentarit të krimit HBO The Jinx, është dënuar për vrasjen e mikes së tij...

Kurti lë pas inatet me Ramën dhe e uron për mandatin e tretë

Dje kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i ka dërguar një letër të hapur homologut të tij shqiptar, Edi Rama, duke e uruar për mandatin...

Meta merr në mbrojtje Berishën, akuzon Kim se po shkel sovranitetin e vendit

Pas një periudhe të gjatë heshtje, një ditë më parë kreu i shtetit, Ilir Meta, u prononcua për mediat duke u rreshtuar krah aleatit...