E enjte, 20 Janar, 2022
10.5 C
Tirana

“Në 2013 Rama bëri poshtërsi me marrëveshjen tonë”, Meta: S’ka sjellë në pushtet PS, por bandat

Meta ka rikthyer edhe njëherë vëmendjen tek çështjet e humbura në arbitrazh nga shteti shqiptar. Kreu i shtetit tha se ka kërkuar me shkresa zyrtare informacione nga Avokatura e Shtetit dhe struktura të tjera, por nuk i është dhënë asnjë informacion.

Presidenti Meta tha se një skenar i errët kërcënon ekonominë shqiptare, dhe kjo për shkak të veprimeve korruptive të kryeministrit dhe vartësve të tij. Ai deklaroi se nuk është Rama që i ka sjellë në pushtet socialistët. Sipas tij, Rama nuk ka sjellë në pushtet PS, por bandat.

Duke qëndruar në të njëjtën linjë, kreu i shtetit shtoi se socialistët që erdhën në pushtet e morën Ramën emigrantë. Duke iu rikthyer marrëveshjes mes palëve në 2013, ai shigjetoi Ramën se bëri poshtërsi.

Edi Rama dhe Ilir Meta nënshkruan marrëveshjen e bashkëpunimit të PS-së me LSI-në për zgjedhjet e 2013-s. Marrëveshja u nënshkrua në praninë e përfaqësuesve të Partive Socialiste Europiane.

Para nënshkrimit të marrëveshjes, Edi Rama shprehej në atë periudhë se shqiptarëve do u kthehet një qeveri legjitime, ndërsa Meta tha se bashkimi i së majtës është një aksion politik historik.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Basha pritet me protesta në Laç, ndërhyn menjëherë policia

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, është pritur me protesta në qytetin e Laçit. Simpatizantë të Partisë Demokratike që nuk janë dakord me të, kanë...

Meta ia merr këngës me Bujar Qamilin në Shkodër (VIDEO)

Për pak çaste, kreu i shtetit ka harruar zhvillimet politike, duke iu dedikuar pak vetes. Presidenti Meta ia ka marrë këngës me këngëtarin e...

Përplasja te “5 Maji”, Rama: E mira e përbashkët nuk merret peng nga askush

Dje nisi aksioni për shembjen e banesave në lagjen “5 maji” në Tiranë. Forcat policore rrethuan zonën, pasi një pjesë e banorëve kundërshtuan shembjen...

Donaldi shpallet banori më i padëshiruar në “Big Brother” (VIDEO)

Dje në "Big Brother Vip", banorët zhvilluan një spektakël, ku secili rrëmbeu nga një çmim. Pas spektaklit, Egzona si moderatore i ndau çmimet, ku...

Shpërthimi në Tonga, 500 herë më i fuqishëm se bomba atomike e Hiroshimës

Kombi i vogël ishullor i Tongës humbi një nga ishujt e tij më të vegjël, pasi një shpërthim gjigant vullkanik copëtoi tokën në copa...