E hënë, 29 Nëntor, 2021
9.3 C
Tirana

“Ndodh shumë rrallë”, Jonida Maliqi tregon letrat që gjente poshtë derës

Këngëtarja Jonida Maliqi ka qenë e ftuar në “E diela Shqiptare”, ku rrëfeu eksperiencën në Eurosong.

Jonida tregoi se gjatë kohës që ka qenë në Izrael, i dërgonin letra dhe kartolina në dhomën e hotelit.

“Nuk i harroj kurrë ato mesazhet, letrat, kartolinat që gjeja çdo ditë poshtë derës së dhomës së hotelit.

Fansat e Eurovisionit vinin me bluza me flamurin shqiptar, gjë që ndodh shumë rrallë me fansat shqiptar”, tha këngëtarja shumë e dashur për publikun shqiptar.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Beteja për drejtimin e PD/10 avantazhet dhe disavantazhet e Berishës dhe Bashës

Nga: Roland Qafoku Dilemat e dhjetorit të Bashës apo Berishës? Një parashikim kush do të fitojë, mbështetur në pikat e forta dhe të dobëta të...

Alarm në BBC, ndërpritet emisioni

Programi i mëngjesit i BBC-së në radio është ndërprerë sot për 20 minuta, pas rënies së alarmit për zbrazjen e menjëhershme të ndërtesës. Programi...

Flamuri ynë, zjarr prometean në rrugëtimin historik, poezi dhe festë

Nga: Visar Zhiti Në shtetin e Miçiganit, komuniteti i gjerë shqiptaro-amerikan feston 28 Nëntorin, Festën Kombëtare të Flamurit, ditën e shpalljes së Pavarësisë në Detroit,...

Shqipëria feston sot 77-vjetorin e Çlirimit

Kjo ditë e hënë shënon 77 vjetorin e Çlirimit të Shqipërisë nga pushtuesit nazistë të Luftës së Dytë Botërore. Gjatë kësaj lufte, Ushtria Nacionalçlirimtare...

Erdhi dimri, reshje bore në fillim të javës. Ja si do të variojnë temperaturat

Dita e hënë dhe e martë do të vijojnë të mbeten nën ndikimin e masave ajrore të paqëndrueshme. Reshje shiu të herëpashershme me intensitet...