E hënë, 21 Qershor, 2021
32.5 C
Tirana

Moti plot surpriza për 5 ditët e ardhshme, ja sa do shkojnë temperaturat

Gradualisht muajit shtator po i vjen fundi, dhe pas një periudhe të gjatë me mot të nxehtë dhe të kthjellët, tashmë erdhi koha që ditët me diell të zëvendësohen nga ditët me mot kryesisht të vranët dhe reshje shiu.
Për ditën e nesërme, vendi do të dominohet përsëri nga moti i kthjellët, por nuk do të mungojnë vranësirat kalimtare në orët e mesditës, të cilat do të shoqërohen me reshje shiu të dobta mbi relievet e larta malore.
Më pas nga dita e martë deri ditën e premte, pritet të dominojë moti me vranësira mesatare dhe të dendura, por nuk do të mungojnë edhe intervalet me kthjellime.
Vranësirat do të shoqërohen me reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët deri mesatar, në formën e shtrëngatave shoqëruar me shkarkesa elektrike.
Sasia më e lartë e reshjeve parashikohet përgjatë ultësirës perëndimore, ndërsa në zonën e veriperëndimit dhe jugperëndimit, reshjet hera-herës me intensitet deri të lartë në formën e rrebesheve shoqëruar me breshër.
- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bie qeveria në Suedi/ Löfven, kryeministri i parë që rrëzohet nga parlamenti

Parlamenti i Suedisë ka mbështetur një votë mosbesimi ndaj kryeministrit të qendrës së majtë, Stefan Löfven. Ai bëhet kryeministri i parë që rrëzohet nga...

Teknologji/ Si transferohen numrat nga Android në iPhone shumë thjesht

Si transferohen numrat e regjistruar nga Androidi në iPhone duke përdorur një adresë e-maili në Google 1-Së pari sigurohu që kontaktet tuaja të jenë të...

Dorëheqja e Ruçit/ Zheji: E largoi Rama

Analisti i njohur, Artur Zheji deklaroi se kryeministri Edi Rama e largoi kryetarin e Kuvendit Gramoz Ruçi nga Partia Socialiste, për të patur një...

Bie miti: Sipas FBI-së edhe kriptomonedhat janë të identifikueshme

Javën e kaluar, Departamenti amerikan i Drejtësisë, njoftoi se kishte zbuluar dhe konfiskuar pothuajse gati të gjitha bitcoin-et që ishin paguar në formën e...

10 shprehje nga Servantes, që duhet t’i lexojmë të paktën një herë

"Mos u lut kurrë për diçka që ke mundësi ta fitosh". "Të vërtetën tërhiqe sa të duash, ajo kurrë nuk këputet dhe gjithmonë del mbi...