E diel, 17 Janar, 2021
1 C
Tirana

Moti i keq mbërthen vendin, pritet të bie dëborë

Reshje shiu dhe temperatura të ulëta. Ky është parashikimi i bërë nga Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit për ditën e sotme në vendin tonë.

Sipas IGJEUM, temperaturat do të variojnë nga 11-15 °C në zonat bregdetare; në vendet e ulëta: 11 / 14 °C; ndërsa në vendet malore: 5 / 8 °C.

Pavarësisht motit të keq e me shi, era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare, ndërsa në bregdet e fortë.

Ndërkohë që pjesën më të madhe të vendit do ta mbizotërojnë shirat, nuk do të mungojnë as reshjet e dëborës në veri dhe në zonën juglindore të vendit.

Parashikohet që moti i keq të vazhdojë gjatë gjithë javës, dhe të përmirësohet vetëm të premten dhe gjatë fundjavës.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Horoskopi 17 janar 2021, parashikimi i yjeve për ju

Dashi Nen ndikimin e madh te Venusit ju do i jepni me shume prioritet se kurrë me pare jetës ne çift. Do ndiheni mire pranë...

Rama: 369 mjekë dhe infermierë janë vaksinuar kundër koronavirusit

Kryeministri Edi Rama, shprehet se deri më tani 369 mjekë dhe infermierë të vijës së parë të betejës me COVID19, kanë marrë dozën e...

Dy gjela nuk mund të këndojnë majë të të njëjtit pleh

Nga: Astrit Patozi SPAK-u mund të jepte një kontribut të madh për interesin publik, që mund të shërbente sadopak edhe për zgjedhjet e 25 prillit. Mjafton...

Ylli Ndroqi dhe bashkëshortja e tij infektohen me Covid-19

Presidenti i medias "Ora News", Ylli Ndroqi, dhe bashkëshortja e tij Mimoza janë infektuar nga koronavirusi. Ndroqi bën me dije se ai dhe bashkëshortja...

Rrugë që i merr lumi para se të mbarojnë

Nga: Mentor Kikia Foton e parë e kam marrë në rrjet. Autori thotë se është rruga e Arbërit, në Maqellarë të Dibrës. E ndërtuar buzë...