E shtunë, 23 Janar, 2021
10 C
Tirana

“Askush s’do mbetet vetëm përballë çdo pabesie”, Rama nxjerr videon

Kreu i qeverisë Edi Rama, e ka nisur ditën me një premtim të madh. Teksa ka shpërndarë në rrjetin social Facebook pamjet nga shtëpia e re e familjes Lana, e rindërtuar pas tërmetit të 26 nëntorit të vitit të kaluar, ai premton se askush nuk do të mbetet vetëm përballë çdo pabesie.

“MIRËMËNGJES

me shtëpinë e re të familjes Lana, rindërtuar pas tërmetit të 26 nëntorit dhe duke ju siguruar se askush nuk do mbetet vetëm përballë çdo pabesie, ju uroj një javë të mbarë”, shkruan kryeministri Rama.

Muaj më parë, kryeministri Rama ka deklaruar se plani i rindërtimit as nuk do shtyhej e as nuk do ndryshonte, pavarësisht situatës së pandemisë. Nga ana tjetër, Partia Demokratike akuzon qeverisë se po e përdor fatkeqësinë e tërmetit të 26 nëntorit 2019 për të vjedhur dhe për zgjedhje. Sipas PD-së, 1 vit pas tërmetit ka shumë premtime, por pak rezultate nga ana e qeverisë.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...