E hënë, 6 Dhjetor, 2021
11.5 C
Tirana

Monstra e Fierit/ “Klodian Çalamani më ka përdhunuar gruan, e liruan”

Vogëlushi Mateo Vasiu, të cilit iu mor jeta në mënyrë makabre nga fqinji i tij, 38-vjeçari Klodian Çalamani, është përcjellë për në banesën e fundit. Banorët të tmerruar e kanë përshkruar autorin si shumë problematik.

Një banor tha për mediat se Çalamani i ka përdhunuar gruan, dhe e ka denoncuar për këtë ngjarje të rëndë, por e kanë liruar.

“Të tëra të këqijat i ka. E kam djalin e mikut tim. Ka qenë problematik, i ka të gjitha moralet e këqija, kurvar, hajdut.

Siç ka qenë i ati është edhe i biri. E kemi përzënë nga shtëpia, e kam çuar dhe në polici. Më ka bërë edhe mua një gjest te shtëpia. Donte të përdhunonte gruan time, ka ndodhur pasi dola nga burgu edhe vetë.

Ai të tëra të këqijat i ka. Nuk thashë unë, më përdhunoi gruan, çfarë do të bëjë më. Një çupë e kapi me disa veta. Ai është kriminel. Ai është kriminel, do varur, ligji ti japë firmat e të gjithë fshatit.

Bridhte me biçikletën e tij, bën vaki që i ka marrë edhe lekë dhe e ka vrarë në bahçe. Aq logjikon. Nuk u dënua për gruan time, sepse nuk kishte shumë që kishte dalë. Unë e denoncova, e rrahën dhe nuk i bënë gjë.

Edhe frikë kemi pasur se ai është njeri i paparë. Duhet varur me sesbën. Mendimi im dhe i tërë fshatit është ky. Mbante edhe thika, hanxharë me vete”, u shpreh ai.

Ngjarja e djeshme ka shokuar opinion publik. Mbarë vendi është shokuar nga ngjarja e rëndë e ndodhur një ditë më parë. Klodian Çalamani, i njohur si shumë problematik në zonë, vrau dhe më pas groposi të miturin në oborrin e banesës së tij, ku jetonte i vetëm.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E shkarkuat Bashën, e pastaj …?

Nga: Artur Ajazi Foltoristët dhe kryetari i tyre Sali Berisha, po numurojnë me padurim të madh, sa ditë dhe sa orë, kanë mbetur deri ditën...

Dy raste me Omicron në Greqi

Me variantin Omicron u diagnostikuan dy rastet e dyshimta që ishin futur në mikroskopin e studiuesve të Greqisë. Bëhet fjalë për dy shtetas që kishin...

Ne përmbytemi rregullisht, e nuk vëmë mend nga asnjë fatkeqësi

Nga: Mentor Kikia Ka ndryshuar klima o budallenj! Duhet të ndryshojmë dhe ne, ndryshe do të ngordhim. Vetëm pas një jave me reshje, vjen paralajmërimi i...

Jean Todt mbështet ndërtimin e automotoparkut në Elbasan

Më herët, kreu i DPSHTRR Blendi Gonxhe njoftoi se në Elbasan do të ndërtohet automotoparku i parë në Shqipëri, për të mundësuar edhe zhvillimin...

Nipi i deputetit me shokët në Dubai, Rrahman Rraja: Kam tre muaj pa folur me të

Deputeti socialist, Rrahman Rraja, ka reaguar për ngjarjen e zbardhur sot nga Policia e Lezhës ku i përfshirë në grabitjen me armë ishte nipi...