E mërkurë, 27 Janar, 2021
2 C
Tirana

Miss Serbia bëri shqiponjën, producenti shqiptar rrëfen si reagoi Vuçiç

Një vit më parë, Miss Serbia bëri shqiponjën. Kaq mjaftoi që të shpërthente rrjeti, e të kishte pakënaqësi nga serbët. Konkursi i bukurisë  “Miss Freedom of the World” i cili u mbajt një vit më parë në Kosovë, ‘pushtoi’ faqet e para të mediave të huaja. Miss Serbia, Irina Jovanka mori vemendjen për shkak të një gjesti të veçantë.

Bukuroshja serbe bëri me duar simbolin e shqiponjës dykrenare gjatë sfilatës. Duke mos u mjaftuar me aq, ajo bëri të njëjtën gjë edhe më pas gjatë intervistës.

Kjo situatë është rikthyer sërish në fokus, edhe për të mësuar më shumë nga prapaskenat.

I ftuar në emisionin “Ditë e Re”, producenti i këtij kompeticioni Shpejtim Zejneli, foli mbi reagimet e ashpra nga mediat serbe, dhe vetë presidentit Vuçiç kundrejt tij.

Zejneli u shpreh se ky gjest u bë me dëshirën e saj, dhe në asnjë moment ai apo dhe stafi nuk ia imponuan një gjë të tillë. Më tej ai shtoi se për këtë çështje tejet sensitive, është shpallur person non grata nga Vuçiç.

“Vjet Missi i Serbisë e bëri shqiponjën, mediat e masakruan. Ishte kompeticioni im ai i cili u bombardua, madje u shpalla nga presidenti Vuçiç person non grata ( person i padëshiruar). Ne nuk e detyruam, ajo me dëshirën e saj e bëri. Ajo përfitoi nënshtetësi austriake, përfitoi shtëpi dhe makinë nga shqiptarët”, rrëfeu ai.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Tension dhe përmbysje, Interi eliminon Milanin në minutën e 97-të

Interi triumfoi me rezultatin 2-1 ndaj Milanit, në derbin e vlefshëm për çerekfinalen e Kupës së Italisë, ku nuk mundoi as tensioni. Ibrahimoviç dhe Lukaku...

Skënder Brataj tregon numrin e personelit mjekësor të vaksinuar

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka bërë me dije shifrat e personelit mjekësor që është injektuar me vaksinën anti-covid deri më tani në...

Shkel rregullat e rrjetit social, Twitter i mbyll llogarinë Genc Pollos

Platfotma Twitter i ka mbyllur llogarinë ish-deputetit të PD, Genc Pollo, për shkak se ky i fundit ka shkelur rregullat e rrjetit social. Lajmin e...

Haradinaj mesazh Serbisë: Do forcojmë policinë dhe ushtrinë e Kosovës

Kandidati për President në Kosovë, Ramush Haradinaj ka përcjellë një tjetër për fqinjët, Serbinë. Haradinaj u shpreh se Kosova nuk do e mbajë më kokën...

Kur lali Eri gjobit Ndrangheta-n

Nga: Dritan Hila Sapo kapën implikimin e tre personave italianë që bënin kështjella në rërë për biznese në Tiranë dhe ku përmendej edhe mafia kalabreze,...