Kuriozitete

“Më duket se po ma lyp”, plas keq sherri mes Noizy-t dhe Olti Currit

               Publikuar në : 12:40 - 13/06/19 S.N

Ditën e djeshme Olti Curri publikoi në llogarinë  e tij në Instagram një foto ku shfaqej Noizy me kryebashkiakun e Tiranës Erion Veliajn, duke pozuar me një nga bluzat e një linje veshjesh të themeluar nga reperi.

“Me këtë kartën e studentit e kap me ulje bluzën Nike të Noizy-t apo jo?”, mbishkruante Olti duke ironizuar kartën e studentit dhe duke thumbuar publikisht Noizy-in.

Pas kësaj, reperi nuk ka ndenjur aspak duarkryq, por ka bërë një postim në Instagram ku i drejtohej blogerit të njohur me fjalët: “Olti Curri rob i dështum nga jeta. S’po të them gay, se gay është Elton John, pastaj është zgjedhja jote jo e imja, gjithsesi për studentët është me ulje. Firma për 1 vit ka bërë më shumë seç do bësh t’i gjithë jetën me fotot që poston nëpër Instagram me merr 50€. Të fala gjitha portaleve tani. Nuk isha aty me reklamu firmën time, isha për të firmos një kontratë, por t’i s’di çfarë janë kontratat, se je bloger!”    

Menjëherë ka replikuar Olti, kësaj here paksa i revoltuar, siç mund ta shihni edhe në foton e mëposhtme.

Si për t’i hedhur më shumë benzinë zjarrit dhe për të thelluar sherrin,  në vijim reperi nisi të publikonte video ku shfaqeshin shumë para dhe mbishkruante: “Janë franga o bish se ndoshta s’ke parë ndonjëherë”.    

Mirëpo duket se aq e pati dhe ky debat virtual!

Noizy nuk ka dashur më të vijojë me diss-et dhe është tërhequr, duke fshirë postimet në Insta Story që i drejtoheshin Currit…

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT