E mërkurë, 27 Janar, 2021
1 C
Tirana

“Mbroni veten”, Rama e nis mëngjesin me një lutje

Kryeministri Rama, sikundër ministrja Manastirliu, vijojnë të përcjellin mesazhe të forta për shëndetin e njerëzve, duke apeluar që maska të mbahet në ambiente të mbyllura ku dhe njerëzit nuk kanë distancë nga njëri-tjetri.

Kreu i qeverisë e ka nisur ditën me një lutje për të gjithë qytetarët shqiptarë, që të vendosin maskën, për shkak të rritjes së të infektuarve me koronavirus, si dhe numrit të lartë të viktimave.

Teksa publikon disa foto të mjekëve të lodhur nga puna intensive në spitalet Covid, kryeministri iu kujton qytetarëve se duhet të mbrojnë veten, por edhe ata.

“MIRËMËNGJES

dhe duke ju kujtuar të mbroni veten, njerëzit e dashur si dhe t’i japim një dorë mjekëve dhe infermierëve duke zbatuar këtë masë të thjeshtë në çdo mjedis të mbyllur, ju uroj ditë të mbarë”, shkruan ai në Facebook.

Aktualisht në dy spitalet COVID, në spitalin Infektiv dhe spitalin “Shefqet Ndroqi” po trajtohen 123 pacientë, 18 në terapi intensive dhe 3 pacientë janë të intubuar. Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 267 testime për të dyshuar të prekur me COVID-19, nga të cilat janë konfirmuar 81 raste pozitive.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Tension dhe përmbysje, Interi eliminon Milanin në minutën e 97-të

Interi triumfoi me rezultatin 2-1 ndaj Milanit, në derbin e vlefshëm për çerekfinalen e Kupës së Italisë, ku nuk mundoi as tensioni. Ibrahimoviç dhe Lukaku...

Skënder Brataj tregon numrin e personelit mjekësor të vaksinuar

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka bërë me dije shifrat e personelit mjekësor që është injektuar me vaksinën anti-covid deri më tani në...

Shkel rregullat e rrjetit social, Twitter i mbyll llogarinë Genc Pollos

Platfotma Twitter i ka mbyllur llogarinë ish-deputetit të PD, Genc Pollo, për shkak se ky i fundit ka shkelur rregullat e rrjetit social. Lajmin e...

Haradinaj mesazh Serbisë: Do forcojmë policinë dhe ushtrinë e Kosovës

Kandidati për President në Kosovë, Ramush Haradinaj ka përcjellë një tjetër për fqinjët, Serbinë. Haradinaj u shpreh se Kosova nuk do e mbajë më kokën...

Kur lali Eri gjobit Ndrangheta-n

Nga: Dritan Hila Sapo kapën implikimin e tre personave italianë që bënin kështjella në rërë për biznese në Tiranë dhe ku përmendej edhe mafia kalabreze,...