E premte, 10 Prill, 2020
20 C
Tirana

“Kryeministër i shqiptarëve është Pandeli Majko”, Manjani nuk përmbahet

loading...

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, shkruan me tone ironike se meqenëse tashmë më shumë shqiptarë ka jashtë Shqipërisë, për rrjedhojë kryeministri ynë është Pandeli Majko, meqënëse brenda vendit është Rama.

Ironia e Manjanit shkon më tej duke thënë, se meqenëse shqiptarët nuk kanë gjë në dorë, as Pandeli Majko nuk ka as kompetenca e as buxhet.

Statusi

Tashmë shqiptarët janë më shumë në diasporë sesa në Shqipëri.

Natyrshëm Kryeministër i shqiptarëve është Pandeli Majko. Por i Shqipërisë, dmth i territorit dhe pasurisë së Shqiptarëve është Rama…

Meqë shqiptarët s’kanë gjë në dorë, Pandi ska as kometenca e as buxhet.


Nga ana e opozitës, kohët e fundit ka pasur akuza ndaj qeverisë për largimin masiv të të rinjve. Sipas opozitës, kryeministri Rama nuk sheh realitetin që jetojnë njerëzit, por jeton në botën e çudirave.

Kryedemokrati Basha shpesh ka denoncuar kushtet e vështira ekonomike, punësimin si edhe braktisjen e vendit nga të rinjtë. Lulzim Basha ka deklaruar edhe më herët se për shkak të korrupsionit të pushtetit, është bërë thuajse e pamundur jetesa e qytetarëve.

- Reklama -
loading...

Më shumë nga kategoriaTë fundit

Paketa e ndihmës financiare e FSHF, ja kush do të përfitojë 300 mijë lekë të vjetër si shpërblim

Nëpërmjet një vendimi të bërë publik ditën e djeshme, Komiteti Ekzekutiv i Federatës Shqiptare të Futbollit, vendosi të mbështesë futbollin shqiptar në një periudhë...

Humb betejën me koronavirusin, shkon në 24 numri i viktimave

Një person tjetër ka humbur betejën me koronavirusin në vend. Tashmë ka shkuar në 24 numri i viktimave nga COVID-19 në Shqipëri. Paraditen e sotme...

Seanca e ardhshme e Kuvendit do mbahet në 16 prill

Përpos masave lehtësuese që do aplikohen nga e hëna lidhur me situatën nga koronavirusi, raportohet se edhe Kuvendi do të nisë punimet. Seanca e radhës...

“Me rregulla të forta sigurie”/ Rama lehtëson masat, ja çfarë pritet të ndodhë nga e hëna

Përpos ndryshimit të fashës së orarit deri në orën 17:30 për shërbimet ushqimore, farmaceutike dhe bankare, Rama njofton edhe për planin e riatdhesimit. Duke nisur...

Dëmtim i rëndë në gju, Elis Bakaj drejt operimit. Ja sa rrezikon të qëndrojë jashtë fushave

Ishte duke kaluar një sezon fantastik në Bjellorusi, teksa së fundmi u transferua te kampiponët e Brest, por Elis Bakaj ka qenë i pafat. Në...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT