E diel, 24 Tetor, 2021
19.5 C
Tirana

Motra e Sonila Meços kandidon për postin e rëndësishëm në Gjermani

Rezarta Reimann, e cila është motra e moderatores Sonila Meço, po kandidon për t’u bërë anëtare e Këshillit Bashkiak në Nuremberg të Gjermanisë.

Ajo është shqiptarja e parë në Gjermani që ka mbajtur postin e këshilltares bashkiake, ndërsa tani kandidon sërish me SPD-në.

Ka qënë vetë Sonila Meço, e cila ka ndarë këtë lajm të bukur me të gjithë ndjekësit e saj në Instagram. Ajo ka lajmëruar se e motra është zyrtarisht në fushatë.

 

View this post on Instagram

 

Rezi në fushatë, zyrtarisht❤️ #proudsister

A post shared by Sonila Meço (@sonilameco1) on

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Çfarë PD-je mund të sjellë Foltorja?

Nga: Ergys Mërtiri Mbështetësit e z. Berisha pretendojnë se Foltorja po sjell debatin dhe reflektimin që i ka munguar PD-së duke i kontribuar hapjes dhe...

Sherr mes afganëve në Shëngjin, 26-vjeçarja plagos bashkëjetuesin 

Një grua afgane ka qëlluar me thikë bashkëjetuesin e saj me kombësi afgane, mesditën e sotme në ambientet ku janë akomoduar në Shëngjin. 26-vjeçarja...

Serbia ndalon boksierët nga Kosova, Shqipëria braktis botërorin

Ekipi i boksit të Kosovës nuk është lejuar të hyjë në Serbi, për të marrë pjesë në Kampionatin Botëror të boksit që mbahet në...

Futbollisti torturohet dhe grabitet në prani të partneres

Një yll i Premier Ligës është sulmuar nga banditë të maskuar në shtëpinë e tij, të cilët e kanë lidhur dhe torturuar para se...

Basha: Zotit mund t’i kem hyrë në hak, por jo Berishës!

Kryedemokrati Basha është treguar i hapur për mediat, ndërsa ka komentuar vendimin e tij për të përjashtuar Sali Berishën. Ai tha se nuk i...