E diel, 28 Nëntor, 2021
13.5 C
Tirana

Kryemadhi merr goditjen e radhës, pranga ish-kandidatit për deputet

Blutë e Tiranës kanë prangosur kandidatin për deputet të LSI-së në zgjedhjet e 25 prillit, Etjon Joka, i cili akuzohet për “korrupsion aktiv” në zgjedhje. 32-vjeçari u shpall në kërkim nga Policia e Tiranës, dhe dosja në ngarkim të tij i kaloi Prokurorisë së Posaçme, SPAK.

Ai u filmua duke i dhënë 100 dollarë një qytetari, që ishte angazhuar të mblidhte vota për LSI-në. Në videon e publikuar nga një emision investigativ, Joka bisedonte me një qytetar që i thotë se ka bërë 100 vota.

Përgjimet

“Hajde një sekondë. Te puna si të ka shkuar? Të ka ecur çik? Ma jep dorën (i jep 100 dollarë), ma bë një drekë se unë s’vi dot”, i thotë Joka qytetarit.

“Një votë po ma humb më ngel hatri”, thotë ai. Ti merr lekët, më jep votën. Ata janë të moshuar ç’tu them unë atyre, ç’tu premtoj, tu jap lekët. Mos e ngri zërin se kemi kontrolle”, dëgjohet të thotë Joka në video.

Joka bisedon edhe me një qytetar që i thotë se ka bërë 100 vota, duke përfshirë edhe 12 që i ka bërë gruaja e tij.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Masakrimi i masakrës

Nga: Luçiano Boçi  Kur ndodh një krim, gjëja kryesore që bëjnë autorët është djegia e mjeteve me të cilat kryhet krimi. Pra asgjësohet vetë krimi....

I ndaloi keçapin lojtarëve, kompania nuk ia përton Antonio Kontes

Emërimi i Antonio Kontes në krye të Totenhemit, solli ndryshime në klub. Tekniku i dha një vemendje të veçantë ushqimeve që konsumonin lojtarët, të...

FORMULA 1/ Presidenti ‘tradhton’ Shumakerin: S’është më i miri i historisë

Presidenti i FIA-s i ka befasuar të gjithë, duke mos e kurorëzuar si më të mirin ish-pilotin e tij në kohën e Ferrarit. Zhan...

Skandali me pagesat e UEFA-s, FSHF publikon “provat” e gabuara

Federata Shqiptare e Futbollit ka dalë sot me një tjetër qëndrim zyrtar rreth çështjes së skandalit të shpërndarjes së fondeve të UEFA-s, në mënyrë...

Kreu zbulime që e revolucionarizuan shkencën: Kush ishte Galileo Galilei

Në cilësinë e ”babait” themelues në fushën e fizikës dhe astronomisë, Galileo Galilei është i njohur për kontribute të panumërta në shkencë. Mendimtari italian,...