Kryesore

Kryemadhi: Fëmijët e mi i kam jashtë, për shkak të keqqeverisjes së Ramës

               Publikuar në : 19:53 - 17/05/19 M. S

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, ka zhvilluar një takim me maturantët nga gjimnazet e Tiranës. Gjatë takimit, Kryemadhi u shpreh se largimi i të rinjve nga vendi është një kambanë alarmi, dhe se kjo vjen për shkak të keqqeverisjes nga ana e Ramës. Mjaft e shqetësuar, ajo tha se statistikat janë të frikshme, ku tregojnë se janë 500 mijë shqiptarë që kërkojnë të largohen.

“Edhe pse unë jam 45 vjeç, të njëjtat probleme kanë fëmijët e mi. Kur merresh me politikë, bëhesh indiferente e problemeve të moshës ku nuk ndodhesh vetë.

Ndërkohë në anën tjetër, statistikat tregojnë se janë 500 mijë shqiptarë, kërkojnë të largohen.

E shikojmë të domosdoshëm bashkëbisedimin me ju, komunikimin me ju.

Maturantët janë një shtresë që është shumë energjike dhe shumë e sinqertë në aksionin e saj shoqëror.

Kur kthehesh në këndvështrime të tjera, politika bëhet e pavëmendshme”, tha Kryemadhi.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT