Kronikë

Berisha publikon denoncimin: Rrihen barbarisht dy policë në Elbasan, fshihet ngjarja

               Publikuar në : 20:26 - 17/05/19 Enno

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar në faqen e tij të “Facebook”-ut mesazhet e dy qytetarëve, të cilët denoncojnë Policinë e Shtetit, pasi sipas tyre ata ende vazhdojnë të fshehin ngjarjet që ndodhin në vend.

Në denoncimin e publikuar nga ish-kryeministri, shkruhet se në Elbasan janë rrahur dy policë nga dy persona për të cilët denoncuesi shprehet se janë të shpallur në kërkim nga Interpol për vrasje në Itali.

Ndërkohë, rasti i dytë vjen nga qyteti i Shkodërs, ku sipas mesazhit një drejtoreshë shkolle i është grabitur e djegur me dashje makina.

Postimi i plotë:

Lexoni dy denoncime nga qytetare dixhital!

Denoncohen rrahje e policeve rrugore, vjedhje makine, bankomati. sb

Përshëndetje zoti Berisha, vetem ju jeni zeri i se vertetes. Te henen date 6/5/19 ne oret e para te mengjesit ne Shkoder nje drejtoreshe shkolle i eshte grabitur e djegur me dashje ne periferi vetura dhe ne menyre te cuditshme policia e ka fshehur ngjarjen a thua se po bashkepunon me krimin duke mos e shenuar as ne raportin ditor te ngjarjeve e as ne media. Një zot e di se cfare krimi mund te jete kryer me ate mjet e narkoshteti ne Shkoder mbulon e nuk zbulon. Anonim.

Prsh Doktorr ka ndodhur nje ngjarje e rende, ne qytetin e Peqinit ku janë rrahur barbarisht 2 police rrugore te Elbasanit, ngjarja mbahet e fshehte nga policia Elbasanit dhe Peqinit. te dy personat qe kan rrahur policet janë ne kerkim nga interpoli per vrasje ne Itali.

Përshëndetje. Vidhet në qytetin e Peshkopisë bankomati i Raifaisen bank dhe policia e mban të fshehur. kjo ka ndodhur me datë 14 .5.2019.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT