E mërkurë, 1 Prill, 2020
7 C
Tirana

Kryeinspektori Shkëlqim Hajdari: Sakrifikoni dhe qëndroni në shtëpi, vetëm kështu mund t’ia dalim

Lexo edhe ...

Koronavirusi/ Ministria e Shëndetësisë shtyn afatin e 3 prillit

Së fundmi Ministria e Shëndetësisë ka ndryshuar vendimin për masat deri më 3 prill duke shtyrë afatin, deri në përfundim të gjendjes së koronavirusit...

Fasonët ngrenë duart: Nuk paguajmë dot punonjësit, të ndërhyjë shteti

Bizneset e tekstile dhe këpucëve pohojnë se janë në një situatë të vështirë për shkak të mospagimit nga kontraktorët, çka ia bën të pamundur...

Koronavirusi/ Rritet numri i viktimave në Maqedoninë e Veriut

Numri i viktimave si pasojë e koronavirusit është rritur në Maqedoninë e Veriut duke shkuar në 10. Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe tha se viktima...

Po i rikthehej normalitetit, Hong Kongu sërish në karantinë nga koronavirusi

Atëherë kur mendohej se gjithçka po shkonte mirë, Hong Kongu është futur sërish në karantinë. Qendra për Mbrojtje të Shëndetit (PK) ka publikuar shifrat e...

Kryeinspektori i Përgjithshëm i Republikës, Shkëlqim Hajdari shprehet se Gramshi është një nga qytetet me infektim zero nga koronavirusi, për shkak se banorët e këtij qyteti kanë respektuar në maksimum masat.

Në disa foto të publikuara nga inspektimet në Elbasan dhe Gramsh, Hajdari u bën thirrje qytetarëve që të sakrifikojnë këto ditë për të ruajtur jetën e tyre dhe të afërmeve.

“Dje kryem inspektime ne Qarkun e Elbasanit, për të parë masat e marra, për tu mbrojtur nga COVID 19. Këto pamje te qytetit të Gramshit, tregojnë qartë arsyen, se pse në këtë qytet, nr. i të prekurve nga virusi është 0.

Ndaj ju lutem motra dhe vëllezër shqiptarë, brenda dhe jashtë atdheut, vazhdoni të qëndroni sa më shume brenda, zbatoni rregullat e higjienës, duroni dhe pak…

Ja vlen të sakrifikojmë lirinë për të lëvizur, për të ruajtur jetën tonë dhe njerëzve që na rrethojnë☝🏻!”, shkruan Shkëlqim Hajdari në një postim në Facebook.

Kryeinspektori i Përgjithshëm i Republikës ka kryer inspektime në disa qytete të vendit për të verifikuar marrjen e masave nga bizneset dhe institucionet lidhur me mbrojtjen nga koronavirusi.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoriaTë fundit

Koronavirusi/ Ministria e Shëndetësisë shtyn afatin e 3 prillit

Së fundmi Ministria e Shëndetësisë ka ndryshuar vendimin për masat deri më 3 prill duke shtyrë afatin, deri në përfundim të gjendjes së koronavirusit...

Fasonët ngrenë duart: Nuk paguajmë dot punonjësit, të ndërhyjë shteti

Bizneset e tekstile dhe këpucëve pohojnë se janë në një situatë të vështirë për shkak të mospagimit nga kontraktorët, çka ia bën të pamundur...

Koronavirusi/ Rritet numri i viktimave në Maqedoninë e Veriut

Numri i viktimave si pasojë e koronavirusit është rritur në Maqedoninë e Veriut duke shkuar në 10. Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe tha se viktima...

Po i rikthehej normalitetit, Hong Kongu sërish në karantinë nga koronavirusi

Atëherë kur mendohej se gjithçka po shkonte mirë, Hong Kongu është futur sërish në karantinë. Qendra për Mbrojtje të Shëndetit (PK) ka publikuar shifrat e...

Kina i dhuron Shqipërisë teste për COVID-19

Kina ka ndihmuar Shqipërinë me teste për COVID-19. Instituti i Shëndetit Publik ka shprehur falenderimet ndaj Ambasadës Kineze në Tiranë, lidhur me mbështetjen që...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT