E premte, 10 Prill, 2020
15 C
Tirana

Italianët e paralajmëruan koronavirusin që në 2015, Salvini publikon videon

loading...

Ish-zëvendës kryeministri i Italisë, Matteo Salvini ka shpërndarë një video e cila po shpërndahet masivisht në rrjetet sociale.

Salvini ka postuar një video nga emisioni italian “Leonardo” në vitin 2015, në të cilin thuhet se shkencëtarët kinezë po prodhonin në laboratorë një virus të rrezikshëm.

Ish-zv.kryeministri italian ka kërkuar interpelancë urgjente me Presidentin e Këshillit të Ministrave dhe Ministrin e Jashtëm.

“E pabesueshme. Nga Tgr Leonardo (Rai Tre) i datës 16.11.2015 një reportazh për një supervirus pulmonar Coronavirus të krijuar nga kinezët me lakuriq nate dhe minj, jashtëzakonisht i rrezikshëm për njerëzit. Nga Lega interpelancë urgjente me Presidentin e Këshillit të Ministrave dhe Ministrin e Jashtëm”, shkruan Salvini në postimin e tij në Twitter.

Në këtë emision flitet se një grup shkencëtarësh kinezë po punonin për krijimin e një super virusi. Në video thuhet se ai do krijohej nga transplantimi i një proteine nga lakuriqët e natës dhe virusit SARS të minjve, i njëjtë si koronavirusi.

- Reklama -
loading...

Më shumë nga kategoriaTë fundit

Kina apo SHBA do marrë drejtimin e botës? Konkurrencë e fortë mes dy superfuqive

Kina ka të ngjarë të dalë nga kjo krizë në një pozitë më të fortë, ndërsa SHBA-ja në një pozitë më të dobët. Kjo...

E papritur te Barcelona, gjashtë anëtarë të bordit japin dorëheqjen nga klubi

Situata në klubin e Barcelonës në këto muajt e fundit nuk ka qenë aspak e qetë. Në drejtim të presidentit Bartomeu kanë qarkulluar akuza...

“Po gënjen sërish”, PD publikon videon e Ramës

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi, ka publikuar një video me deklaratat e kryeministrit, duke shprehur shqetësimin se jemi mes vendeve me riskun...

Nga e hëna ndryshojnë oraret e izolimit, Rama jep lajmin e shumëpritur

Pas këtyre javëve izolim total ku shteti vendosi rregulla mjaft të forta ndaj qytetarëve lidhur me mos përhapjen e COVID-19, më në fund Rama...

Izolimi jep rezultat, trend në rënie i të prekurve nga COVID-19 (VIDEO)

Duket se izolimi po jep efektet pozitive, në mos përhapjen në masë të madhe të koronavirusit në vend. Shifrat e raportuara nga Ministria e Shëndetësisë...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT