E premte, 10 Prill, 2020
15 C
Tirana

Koronavirusi/ Rritet numri i të prekurve në Maqedoninë e Veriut dhe në Kosovë

loading...

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë ka konfirmuar edhe dy raste të reja me koronavirus.

Përmes një deklarate për mediat, IKSHPK bëri me dije se rastet e reja janë nga Komuna e Gjakovës. Bëhet fjalë për një 54-vjeçar dhe një 49-vjeçare, të cilët janë kthyer nga Dusseldorfi i Gjermanisë.

Deri më tani në Kosovë janë regjistruar gjithsej 19 raste infektimi.

Ndërkohë edhe Maqedonia ka konfirmuar raste të reja me koronavirus. Mediat vendase raportojnë se sot u testuan 10 pacientë, nga të cilët 5 rezultuan pozitiv me koronavirus.

Bëhet fjalë për gruan e një pacienti nga Shkupi, të diagnostikuar më herët me koronavirus.

Gjithashtu mësohet se janë infektuar edhe 4 profesionistë të kujdesit shëndetësor, përkatësisht dy mjekë dhe dy infermiere nga Dibra.

Numri total i pacientëve të konfirmuar me koronavirus në Maqedoninë e Veriut ka shkuar në 31.

- Reklama -
loading...

Më shumë nga kategoriaTë fundit

Ngjarja makabre e kushëririt që mbajti Enverin në Paris

Dashnor Kaloçi Memorie.al publikon historinë e panjohur Abaz Omarit me origjinë nga Gjirokastra, nëna e të cilit, ishte kushërira e parë e Enver Hoxhës, pasi i...

Vetëizolohet Zoran Zaev, u intervistua nga një gazetar i infektuar

Për shkak të pandemisë, ish-kryeministri Zoran Zaev mësohet se është vetëizoluar. Lajmi është përcjellë nga mediat në Maqedoninë e Veriut. Ka qenë fillimisht Ministri i...

Shqipëria në izolim, 47-vjeçari tenton të vjedhë lokalin. Ç’ka ndodhur gjatë 24 orëve të fundit

Nuk ka ditë që policia të mos raportojë për personat të cilët thyejnë rregullat e karantinimit. Ka nga ata qytetarë të cilët nuk pyesin...

“Po të fal që ke thyer karantinën”, si u zbulua 43-vjeçari që u bënte presion njerëzve

Pandemia që ka përfshirë Shqipërinë, ka izoluar shqiptarët brenda shtëpisë. Oraret që shfrytëzohen për të dalë respektohen në një masë të madhe nga ana...

Shkencëtarët nxjerrin videon si infektohen njerëzit nga COVID-19 në një supermarket (VIDEO)

Mjafton që një person i infektuar të kollitet, për të shpërndarë infeksionin në mënyrë të shpejtë, e po kaq të frikshme në ambientin ku...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT