E premte, 10 Prill, 2020
15 C
Tirana

“Bie” edhe shteti i fundit, Evropa “pushtohet” nga koronavirusi

loading...

Konfirmohen dy rastet e para të koronavirusit në Mal të Zi.

Qeveria malazeze e ka konfirmuar këtë lajm përmes një postimi në Twitter. Në postim thuhet se kryeministri malazez, Dushko Markoviç i ka konfirmuar dy rastet e para.

Mali i Zi ishte i vetmi vend evropian i cili nuk kishte shënuar asnjë rast me koronavirus.

Shtetet më të prekura nga koronavirusi në Evropë janë Italia, Spanja, Franca, Gjermania dhe Britania e Madhe.

Ulja e rasteve të reja me koronavirus në Kinë, ka bërë që Evropa të kthehet tashmë në epiqendrën e re të koronavirusit.

Në rang global numri i të infektuarve ka shkuar në rreth 200 mijë. Ndërsa numri total i viktimave ka shkuar në rreth 8 mijë persona.

Sipas Worldometer, vetëm 81,683 pacientë janë shëruar nga koronavirusi.

- Reklama -
loading...

Më shumë nga kategoriaTë fundit

Messi te Inter? Këtë herë e përgënjeshtron vetë “Pleshti”

Lionel Messi ka filluar që të mos durojë më zërat dhe lajmet e pavërteta që shpërndahen rreth tij. Argjentinasi ka zgjedhur që të përgënjeshtrojë...

Konflikt mes disa personave, një i plagosur në Tiranë

Të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar në Tiranë. Raportohet paraprakisht, nga burime jo zyrtare se një person ka mbetur i plagosur. Ngjarja ka...

Kina apo SHBA do marrë drejtimin e botës? Konkurrencë e fortë mes dy superfuqive

Kina ka të ngjarë të dalë nga kjo krizë në një pozitë më të fortë, ndërsa SHBA-ja në një pozitë më të dobët. Kjo...

E papritur te Barcelona, gjashtë anëtarë të bordit japin dorëheqjen nga klubi

Situata në klubin e Barcelonës në këto muajt e fundit nuk ka qenë aspak e qetë. Në drejtim të presidentit Bartomeu kanë qarkulluar akuza...

“Po gënjen sërish”, PD publikon videon e Ramës

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi, ka publikuar një video me deklaratat e kryeministrit, duke shprehur shqetësimin se jemi mes vendeve me riskun...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT