E mërkurë, 28 Korrik, 2021
22.5 C
Tirana

Koronavirusi në Itali/ SHBA merr vendimin urgjent

34 viktima janë shënuar nga koronavirusi në Itali, ndërsa numri i të infektuarve ka shkuar në 1.500.

Ndërkohë së fundmi SHBA ka marrë një vendim urgjent.

Për shkak të virusit misterioz që ka “pushtuar” Italinë, SHBA ka vendosur që të ndalë fluturimet drejt Milanos.

Kujtojmë se situata në disa rajone të Italisë paraqitet mjaft shqetësuese pasi ka edhe mungesa në mjekë.

E gjendur përballë kësaj situate të pazakontë, qeveria e shtetit fqinj vendosi që të thërriste në punë edhe mjekët që kanë dalë në pension për të përballuar numrin e lartë të të prekurve nga koronavirusi.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Politikani lituanez dënohet me burg për spiunim për Rusinë

Një gjykatë në Lituani dënoi politikanin Algirdas Paleckis me gjashtë vjet burgim, pasi e shpalli fajtor për spiunim për Rusinë. Gjykata e rrethit Siauliai vendosi...

Lëkundje sizmike me magnitudë 4.1 në Shqipëri

Lëkundje sizmike janë regjistruar mbrëmjen e sotme në vendin tonë. Sipas statistikave të publikuara nga Instituti i Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit, tërmeti me...

Zgjedhje të parakohshme? Haradinaj: Qeveria Kurti nuk do të zgjasë shumë

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj deklaroi se qeveria e Albin Kurtit nuk do të zgjasë shumë, duke paralajmëruar se në...

I pandehur me ish-ministrin Tahiri/ Rrëzohet kërkesa e Jaeld Çelës për liri

Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (GJKKO), ka rrëzuar  kërkesën e ish-drejtorit të Policisë së Vlorës Jaeld Çela, për lirimin nga...