E shtunë, 16 Janar, 2021
1 C
Tirana

Kaos te Real Madrid, Perez përplaset me ‘tradhtarin’: Më paguaj dhe iki

Eliminimi i Realit nga Liga e Kampioneve ka futur në kaos klubin madrilen, që ka humbur dhjetëra milionë euro dhe ka dalë nga gjithë objektivat sezonale që në mars. Situata në klub është shumë e nderë dhe pas ndeshjes kundër Ajax ka pasur edhe sherr mes presidentit Florentino Pérez e kapitenit Sergio Ramos.

Ky i fundit akuzohet për tradhti, për shkak të kartonit të verdhë marrë në Amsterdam, karton që vetë Ramos në mënyrë naive pas ndeshjes rrëfeu se e mori me qëllim (për të munguar në Madrid në kthim), që të mos rrezikonte pezullim në turin pasardhës.

Florentino, sipas AS, i priti lojtarët në dhomat e zhveshjes dhe i kritikoi ashpër për sjelljen e tyre gjatë ndeshjes. Më pas Perez e ngriti zërin, foli për mungesë përkushtimi, ditë pushimi pa kriter dhe përdori edhe fjalën “të turpshëm”.

Në atë moment Ramos iu përgjigj, duke e akuzuar presidentin dhe drejtuesit e klubit se e kanë planifikuar keq sezonin dhe po mundohen të shkarkojnë fajin gjetkë. “Më paguaj dhe iki menjëherë”, mësohet të ketë thënë Ramos në debat e sipër, ndërsa stafi dhe lojtarët ishin të pranishëm.

Më pas, presidenti u takua me bordin e drejtorëve deri në 2 të mëngjesit, duke diskutuar për largimin e Solarit dhe kthimin e José Mourinho-s, i cili nuk ka asnjë marrëdhënie me Ramos. Gjithsesi, ende nuk është marrë vendim final.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Fitore madhështore në derbi, Lacio nënshtron Romën (Video)

Lacio e Simone Inzagit, arriti një fitore madhështore me rezultatin 3-0 në derbin e kryeqytetit përballë Romës.  Të kaltërit e dominuan takimin, duke vendosur...

”Është si Skëndërbe”/ Spiropali: Rama, i vetmi njeri që di të bëjë qytete

Ministrja për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali tha mbrëmjen e sotme në studion e emisionit ''Bardh A Zi'' në ''ABC'', se kryeministri Edi Rama...

Norvegji, 23 persona humbin jetën pasi injektuan vaksinën e Pfizer

23 persona kanë humbur jetën në Norvegji pasi janë injektuar me vaksinën kundër koronavirusit të kompanisë amerikane Pfizer. 13 prej viktimave ishin të moshuar...

Trump largohet nga Uashingtoni ditën e inaugurimit të Biden-it

Presidenti Donald Trump do të largohet nga Uashingtoni të mërkurën në mëngjes, pak përpara inaugurimit të Presidentit të zgjedhur Joe Biden, për të filluar...

Pronat në jug/ Lame: Meritojmë medalje, bëmë një hartë se nuk ka pasur

Kreu i Kadastrës, Artan Lame ka folur lidhur me pronat e minoritarëve grekë në jug të vendit. Përballë kreut të OMONIA-s, Fredi Belerit, Lame u...