E premte, 24 Shtator, 2021
15.5 C
Tirana

Ka tatuazh një shqiponjë të madhe, Berhami: Flamuri që kishim para luftës

Valon Behrami është rikthyer sërish në kryeqendër të mediave italiane. Më parë ky futbollist do të kthehej shpeshherë në temën kryesore, pasi krijonte shumë polemika.

Dashuri dhe urrejtje, mesfushori 33-vjeçar asnjëherë nuk ka mundur të mbaj të mesmen e artë në karrierën e tij. Në gjithë trupin është i mbuluar nga tatuazhet, ndërsa mes tyre shihet edhe shqiponja. Ndërsa së fundmi në një intervistë për mediat italiane, Behrami ka folur më konkretisht edhe në lidhje me një tatuazh që ka në lidhje me nisjen e luftës së Kosovës.

“Atje është një urë, ku filloi lufta në Kosovë, ura e re dhe ajo e vjetër, me flamurin që ne kishim para luftës. Më përfaqëson mua, duke e ditur gjithmonë se ku e kam nisur. Më bën mua gjithmonë të mendojë, është fuqia ime. Unë kam pasur shumë dëmtime në karrierën time, në shumë raste kur duhej të ndalesha, por kam gjetur fuqinë sërish për të vazhduar. Unë ika nga Kosova kur isha 5-vjeç, prindër vuajtën shumë dhe kjo përvojë më dha mentalitetin”, u shpreh Behrami.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Në rritje kërkesat për azil, arrijnë nivelin më të lartë të pas-pandemisë

Kërkesat për azil nga shqiptarët kanë filluar rritjen graduale pas lehtësimit të kritereve të udhëtimeve në vendet e Bashkimit Europian, por sërish ato mbeten...

Yuri Kim i shkon në zyrë Bashës. Cilat janë porositë e radhës?

Kryedemokrati Basha do të takojë sot në orën 16:00, ambasadoren e SHBA-së në Shqipëri Yuri Kim. Pas vendimit për përjashtimin e ish-kryeministrit Sali Berisha...

La hotelin luksoz, Lionel Messi paguan shumën e majme për vilën

Ylli argjentinas Lionel Messi, ka arritur që të gjejë një shtëpi në Paris. Sipas asaj që raporton “RMC Sports”, Messi deri tani ka jetuar...

“Mbretëria” e Kozakut, si kërcënim për një gjeneratë

Nga: Mentor Kikia Njëri që u quajtka Kozak, qenka shpallur mbreti i Instagramit dhe Tik-Tokut. Por një tjetër që u quajtka Fabio, mesa duket pretendent...

“Mbreti i Instagramit” në sherr me “mbretin e burgut”, “lufta” për famë

Rrjetet sociale janë kthyer në “ushqimin” e përditshëm të rinisë. Aty mund të gjesh video argëtuese, edukuese, por në të shumtën e rasteve rinia...