E martë, 28 Shtator, 2021
17.5 C
Tirana

Te Roma kërkojnë një “kokë turku”, Panucci pret telefonatën

Eliminimi nga Champions përballë Portos ka bërë që te Roma të mendojnë seriozisht për të shkarkuar trajnerin Eusebio di Francesco, i cili megjithatë është mbrojtur si nga drejtori sportiv Monchi, ashtu edhe presidenti Pallotta, që e ka quajtur “një m…” atë që ndodhi dhe përdorimin e gabuar të VAR në Europë.

Skuadra është ende në anën e trajnerit Di Francesco, por drejtuesit e klubit duan një “kokë turku” për t’i hequr alibitë skuadrës, që të tregojë veten në këtë pjesë të mbetur të sezonit. Në fakt, vendi i katërt në renditje është objektivi i vetëm i mbetur dhe deçiziv për skuadrën verdhekuqe.

Në të gjithë këtë histori, ai që “lutet” është trajneri i kombëtares së Shqipërisë, Christian Panuçi. Tekniku i stolit kuqezi ndodhet pikërisht në Romë këto ditë dhe pret telefonatën deçizive nga ana e drejtuesve, më saktë nga drejtori sportiv Monchi ose zëvendës presidenti Baldissoni, që megjithatë do të donte Donadonin dhe madje kanë pasur edhe një bisedë mes të dyve.

Ndërkohë, një emër tjetër që gjen kandidaturën e duhur është ai i Claudio Ranierit, i saposhkarkuar nga Fulhami. Ranieri ka drejtuar verdhekuqtë në të shkuarën dhe e njeh mirë ambientin.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Berisha, nga Ryersoni tek Yuri Kim

Nga: Mentor Kikia Zhvillimet që po ndodhin tani në politikën shqiptare janë më të rëndësishmet që kanë ndodhur që nga vitet 1990-1992. Dhe kanë për...

Bërnabiq: BE nuk po bën asgjë, ose fare pak për situatën në Kosovë

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, tha se Bashkimi Evropian, në këtë moment, “nuk po bën asgjë, ose po bën fare pak” në lidhje me...

Dojna Mema i bashkohet ‘Big Brother Vip’, zbulohet pozicioni që i është besuar

“Big Brother Vip” starton në fillim të tetorit. Edhe ky edicion do të drejtohet nga Arbana Osmani. Revista “Vip Magazine” ka zbuluar se Dojna Mema...

Asnjë i dënuar për atentatin tek ‘Komuna e Parisit’, lihen të lirë dajë e nip

Viktor Marku dhe Sebastian Mali, të cilët akuzoheshin për vrasjen e Hekuran Billës, janë liruar nga qelia. Me vendim të Gjykatës, nga ‘arrest me...

“Qeveritë të takohen më shpesh”, akademiku Rexhep Qosja mesazh Ramës dhe Kurtit

Në ceremoninë e vlerësimit nga Edi Rama me titullin “Kordoni i Madh me Yllin e Medaljes”, të zhvilluar në Prishtinë, akademiku i njohur Rexhep...