Politikë

Video/Iu ndalua hyrja në SHBA, ja çfarë thoshte Dako për refuzimin e vizës 9 muaj më parë


               Publikuar në : 15:36 - 30/07/19 M. S

Zëri i Amerikës lajmëroi se Vangjush Dakos dhe familjes së tij i ndalohet hyrja në SHBA, pasi është i përfshirë në raste madhore korrupsioni. Pas lajmit të botuar nga Zëri i Amerikës, ka reaguar vetë Dako. “Nuk kam asnjë koment. Nuk di asgjë për vendimin”.

Vendimi i marrë nga Sekretari i Shtetit, thekson se Dako është përfshirë në raste madhore korrupsioni.

Por, çfarë deklaronte vetë Dako në tetor të vitit 2018 në emisionin “Opinion”?

“Kam shkuar me vajzën dhe gruan në Ambasadë për të marrë vizën. Më pyetën te sporteli sa shtëpi ke, dy shtëpi i thashë. Sa makina ke, tre kam i thashë. Refuzimi i vizës ishte i përkohshëm. Mund të aplikoni sërish, më njoftuan nga Ambasada”, tregoi Dako.

 

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT