E martë, 14 Korrik, 2020
16 C
Tirana

Video/Iu ndalua hyrja në SHBA, ja çfarë thoshte Dako për refuzimin e vizës 9 muaj më parë

Më të lexuarat

Zëri i Amerikës lajmëroi se Vangjush Dakos dhe familjes së tij i ndalohet hyrja në SHBA, pasi është i përfshirë në raste madhore korrupsioni. Pas lajmit të botuar nga Zëri i Amerikës, ka reaguar vetë Dako. “Nuk kam asnjë koment. Nuk di asgjë për vendimin”.

Vendimi i marrë nga Sekretari i Shtetit, thekson se Dako është përfshirë në raste madhore korrupsioni.

Por, çfarë deklaronte vetë Dako në tetor të vitit 2018 në emisionin “Opinion”?

“Kam shkuar me vajzën dhe gruan në Ambasadë për të marrë vizën. Më pyetën te sporteli sa shtëpi ke, dy shtëpi i thashë. Sa makina ke, tre kam i thashë. Refuzimi i vizës ishte i përkohshëm. Mund të aplikoni sërish, më njoftuan nga Ambasada”, tregoi Dako.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Moti bën kthesën e madhe për nesër, priten reshje shiu

Dita e martë do të ketë mot me alternime kthjellimesh dhe vranësira në zhvillim. Në mesditë, vranësirat do të pasohen nga reshje shiu të karakterit...

“Jam ende e dashuruar”, Dafina Zeqiri shuan heshtjen

Këngëtarja Dafina Zeqiri tregoi mbrëmjen e sotme në “Në Kurthin e Piter Pan” se është ende e dashuruar, por pa treguar se me kë. Ajo...

“Je shërbëtor i paguar, je letyrë”, degjeneron në ofendime debati në studion televizive

Listat e hapura ishte tema e diskutuar mbrëmjen e sotme në emisionin "Open" në Top Channel, ndërsa të pranishmit në studio kanë shpërthyer deri...

“Kosova rrezikon të dëmtohet rëndë”, Haradinaj jep paralajmërimin e fortë

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka dhënë vlerësimin e tij në lidhje me intervistimin në Hagë të Hashim Thaçit, pas aktakuzës për krime lufte. Në...

Murrizi paralajmëron zhvillime të reja

Deputeti Myslim Murrizi e cilëson “ulërimë false” deklaratën e përbashkët të opozitës së bashkuar, kundër lëvizjes së kryeministrit Rama, në favor të listave të...