E enjte, 1 Tetor, 2020
12 C
Tirana

Etiketa

Zëri i Amerikës

Intervistimi i presidentit Thaçi vazhdon të mërkurën, çfarë shkruan “Zëri i Amerikës”

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, doli pas gjashtë orësh të intervistimit të tij në Prokurorinë e Posaçme në Hagë, që trajton pretendimet për krime...

Bum rastesh të reja infektimesh në Shqipëri, ja çfarë shkruan “Zëri i Amerikës”

Në Shqipëri situata e epidemisë së koronavirusit po përkeqësohet. Në 24 orët e fundit u rregjistrua një rekord rastesh të reja me 117 të...

‘Rekord shtrimesh në Spitalin Infektiv’, çfarë shkruan ‘Zëri i Amerikës’

Në Tiranë, Spitali Infektiv shënoi sot një rekord maksimal me shtrimin e 81 pacientëve, një më shumë se shtrimet më 2 prill, kur ishte...

Avdullah Hoti për VOA: Shumë shpejt hiqen pengesat për rifillimin e bisedimeve me Serbinë

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, tha në një intervistë për Zërin e Amerikës, se qeveria e tij synon që të heqë shumë shpejt të...

Përplasjet mes presidentit Meta dhe Parlamentit, çfarë shkruan ‘Zëri i Amerikës’

Drafti përfundimtar i Komisionit të Venecias, lidhur me përplasjen e vjeshtës së kaluar në Shqipëri, mes presidentit Ilir Meta dhe Parlamentit për emërimet e...

Zëri i Amerikës: Ja çfarë pritet të ndodhë javën e ardhshme në Shqipëri

Në Shqipëri numri i rasteve të reja pozitiv ndaj Covid 19 ra sot në nivelin më të ulët të 8 javëve të fundit me...

“Shumica e rasteve në Tiranë e Krujë”, “Zëri i Amerikës” bën bilancin e koronavirusit

Në Shqipëri për të tretën ditë radhazi, rastet e reja me COVID 19 janë në nivele relativisht të ulta, pas një rritje të ndjeshme...

“Probleme serioze për Shqipërinë”, ‘Zëri i Amerikës’ citon DASH

Shkeljet kryesore të të drejtave të njeriut në Shqipëri për vitin 2019, sipas raportit të Departamentit të Shtetit të bërë publik të mërkurën, janë “kufizimet...

Çfarë shkruan ‘Zëri i Amerikës’ pas mesazhit të SHBA-së për Shqipërinë

Ambasadorja e SHBA-ve në Shqipëri, Yuri Kim, u bëri sot thirrje institucioneve të reja të drejtësisë shqiptare që të ndërtojnë bashkëpunimin për të çuar...

Shpërndarje Parlamentit? ‘Zëri i Amerikës’ reagon pas paralajmërimit të Metës

Në Shqipëri, presidenti Iir Meta paralajmëroi sot se do të firmosë shpërndarjen e parlamentit nëse shumica sipas tij nuk tërhiqet nga nisma për disa...

Të fundit

Tajvan, prodhohet roboti që kryen 2 mijë teste virusi në ditë

Një kompani bioteknologjike në Tajvan ka prodhuar një robot, që ka aftësinë të kryejë brenda një dite më shumë se 2 mijë teste të...

Agron Duka: Rama nuk do t’ia dijë për rregulla loje

Kreu i PAA Agron Duka tha sot në emisionin Arena se kryeministri Rama si politikan nuk do t’ia dijë për rregulla loje, kur ka interes...

Britani e Madhe, doktorët me kostum fluturues për emergjencat shëndetësore

Skuadrat e urgjencave shëndetësore dhe inxhinierët në Britaninë e Madhe thanë të martën se kishin testuar me sukses kostumin e parë fluturues në botë...

Tremujori i dytë, ekonomia në Shqipëri bie me 10%

Në Shqipëri, Prodhimi i Brendshëm Bruto shënoi një rënie të fortë, duke u tkurrur me 10.29 përqind në tremujorin e dytë të vitit, si...

Nuk ndalet Inter, 9 gola në 2 ndeshje

Inter ka shpartualluar në ndeshjen e dytë Beneventon dhe ka fituar 2-5 në transfertë ndaj Beneventos dhe bashkë me sfidën ndaj Fiorentinës ka shënuar...