E hënë, 18 Tetor, 2021
11.5 C
Tirana

Treni përplas këmbësoren, 35-vjeçarja në gjendje të rëndë

Një grua rreth 35 vjeçe është përplasur nga treni në hyrje të qytetit të Durrësit, pranë urës së Dajlanit.

Gruaja, identiteti i së cilës ende nuk bëhet me dije, është transportuar në spital në gjendje të rëndë shëndetësore.

Ende nuk dihen rrethanat, e ndërsa policia ka nisur nga hetimet. Paraprakisht është bërë ndalimi i mashinistit në vendngjarje, me qëllim zbardhjen e shkaqeve.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...