E enjte, 21 Tetor, 2021
12.5 C
Tirana

“Ishin treshe, do rifuten dyshe në krevat”, Gjoni flet për bashkëpunimin PD-PS

Deputeti Ralf Gjoni ka hedhur ‘shashkën’ e radhës sot në Kuvend, ku foli për një bashkëpunim të fshehtë mes PS-së dhe PD-së.

Sipas tij, PS-ja dhe PD-ja shmangën LSI-në, dhe se tashmë ata bashkëpunojnë të dy së bashku. Për të, deputët e rinj do të jenë kampionët e integrimit europian të Shqipërisë. “Myslym, ata që do të vijnë, meqë ma përmende emrin, thjesht po rregullojnë krevatin, ishin treshe, do rifuten dyshe.

Shumë e thjeshtë, çdo gjë thjeshtohet. Ne e prishëm krevatin përkohësisht. Këta do të jenë deputetët që do të hyjnë në Parlament, dhe do të jenë kampionet e integrimit. Si ata kampionët e drejtësisë. Që ta dinë gjithë shqiptarët e të shpresojnë edhe 30 edhe 45 vite të tjera. Kampionët vijnë nga krevati ku rrokullisen dy partitë”, tha Gjoni.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

PD e vendosur për t’i shkuar deri në fund çështjes “Becchetti”

Pak kohë më parë, Gjykata Europiane e të Drejtave të Njeriut në Strasburg ka dënuar Shqipërinë me 110 milionë euro, për konfliktin me biznesmenin...

Hoxhë Hasan Tahsini, në fokus të Akademisë për Studime të Çamërisë

Hoxhë Hasan Tahsini ka qenë në fokus të Akademisë së Studimeve për Çamërinë. Simpoziumi shkencor i Akademisë së Studimeve për Çamërinë është mbajtur në...

Për periudhën janar-prill janë shpenzuar 14 mln USD për 499 mijë të vaksinuar

Për vaksinimin e popullatës në 4 mujorin e parë të 2021 janë shpenzuar rreth 14 milonë dollarë sipas të dhënave të Ministrisë të Shëndetësisë....

Paloka reagon pas deklaratës së Bashës: Ndal përçarjen!

Deputeti i PD-së dhe njëherazi kryetari i Këshillit Kombëtar, Edi Paloka, ka reaguar pas deklaratës së liderit të partisë Lulzim Basha, i cili tha...

77 mandate PS-ja?

Nga: Eduard Zaloshnja “Do të kishim marrë jo 74, por 77 mandate, nëse shumë nga ata që na votuan nuk do të kishin ngatërruar numrin...