E shtunë, 24 Korrik, 2021
19.5 C
Tirana

NBA/ Luhen finalet e konferencave, Finiks Sans të papërmbajtshëm

Magjia e basketbollit amerikan ka arritur në finalet e konferencave. Lindja dhe Perëndimi kanë nxjerrë nga dy skuadra që po diskutojnë finalet respektive.

Los Anxheles Klipers – Finiks Sans (Perëndim)

Atlanta Hoks – Miluoki Baks (Lindja)

Për momentin, në Perëndim, Sansat e kanë avantazhin 2-0 me baza pasi dhe në raundet e mëparshme janë kualifikuar pa shumë peripeci.

Tani seria e ndeshjeve shkon në Los Anxheles dhe kombinuar kjo me rezultatin ku Klipersat janë në dizavantazh 2-0, nëse nuk e japin tani përpjekjen e tyre më të mirë, mund të thuhet se janë të pafuqishëm përballë djemve nga Finiksi.

Nga ana tjetër, “fajkojtë” e Atlantës fituan ngushtë me vetëm 1 pikë duke marrë në dorë serinë megjithëse ka ende shumë për t’u luajtur pasi vetëm 1/7 ndeshje me 1 pikë diferencë nuk e prishin barazpeshën. Për Miluokin duket se kjo mund të jetë mundësia e fundit për grekun Xhanis Antetekompu ti sjellë trofeun Baksave./ Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shembet ura në Siberi, bllokohet hekurudha më e gjatë në botë

Vërshimet si pasojë e reshjeve të furishme në Siberi kanë çuar në shembjen e një urë, duke e shkëputur hekurudhën siberiane, më e gjata...

Kina vendos sanksione ndaj shtatë shtetasve amerikanë

Kina njoftoi të premten se po vendos sanksione ndaj disa shtetasve amerikanë në përgjigje të sanksionimit nga ana e Shteteve të Bashkuara të shtatë...

KPK, pikëpyetje për pasurinë dhe profesionalizmin e prokurores Daniela Sulaj

Prokurorja Daniela Sulaj, e komanduar si inspektore pranë Inspektoriatit të Lartë të Drejtësisë, u përball të premten më 23 korrik me Komisionin e Pavarur...

Gjykata i refuzon kërkesën për liri, Hashim Thaçi mbetet në paraburgim

Gjykata Speciale e Hagës ka marrë vendim që t’i refuzohet kërkesa ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit, që ky i fundit të mbrohet në liri. Edhe...

Koronavirusi, Manastirliu tregon numrin e të vaksinuarve në 24 orët e fundit

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka publikuar shifrat e të vaksinuarve kundër koronavirusit në vend. Manastirliu bën me dije, se mbi 13...