E premte, 22 Janar, 2021
11 C
Tirana

I zunë pritë sapo doli nga banesa, 40-vjeçari plagoset me dy plumba në bark

Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur mëngjesin e sotëm në fshatin Balldre të Lezhës. Policia ka indentifikuar të plagosurin, shtetasin Hilë Gjini.

Ngjarja ka ndodhur në orën 08:00, teksa ka dalë nga shtëpia për të dërguar fëmijët në shkollë.

40-vjeçari është qëlluar me dy plumba në bark, nga një banor i zonës me inicialet Gj.Gj.

Gjatë kësaj kohe, i plagosuri ka qëndruar në makinë, derisa ka mbërritur ambulanca dhe e ka dërguar në spitalin e Lezhës në gjendje të rëndë shëndetësore. Ende nuk dihen shkaqet e kësaj plagosje, ndërsa policia po punon për kapjen e autorit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Ish-komandanti i ushtrisë boshnjake dënohet për krime lufte

Gjykata e Sarajevës e ka dënuar me 10 vjet burgim një ish-komandant të ushtrisë boshnjake, pasi erdhi në përfundimin se ai ka dështuar të...

Përgjimet/ Mafia Italiane mësyn në Tiranë, biseda për pallate dhe tendera

Antimafia e Katanzaros në Itali, ka goditur tri ditë më parë një grup mafioz, ndërsa përgjimet telefonike të personave në hetim kanë zbardhur ryshfetet...

Video/ Klopin nuk e mbajnë nervat, përplaset me trajnerin kundërshtar

Në sfidën e djeshme të Premier Ligës ku Liverpuli u mund në “Anfield” me rezultatin minimal 0-1 ndaj Bërnlit, në pushimin e këtij takimi...

Qysh sot, çdo ditë të jetë 21 Janar

Nga: Frrok Çupi Për gjithë planetin sot është data 22, por për ne shqiptarët duhet të jetë, si dje- 21 Janar. Edhe nesër, e pasnesër,...

Johnson jep alarmin: Varianti i ri i koronavirusit është më vdekjeprurës

Kryeminsitri britanik, Boris Johnson ka deklaruar se provat e hershme sugjerojnë se varianti i koronavirusit që u shfaq në vend mund të jetë 30%...