I zunë pritë sapo doli nga banesa, 40-vjeçari plagoset me dy plumba në bark

Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur mëngjesin e sotëm në fshatin Balldre të Lezhës. Policia ka indentifikuar të plagosurin, shtetasin Hilë Gjini.

Ngjarja ka ndodhur në orën 08:00, teksa ka dalë nga shtëpia për të dërguar fëmijët në shkollë.

40-vjeçari është qëlluar me dy plumba në bark, nga një banor i zonës me inicialet Gj.Gj.

Gjatë kësaj kohe, i plagosuri ka qëndruar në makinë, derisa ka mbërritur ambulanca dhe e ka dërguar në spitalin e Lezhës në gjendje të rëndë shëndetësore. Ende nuk dihen shkaqet e kësaj plagosje, ndërsa policia po punon për kapjen e autorit.