E martë, 26 Janar, 2021
4 C
Tirana

Shuhet Enver Maliqi, një humbje e madhe për Shkupin

Një humbje e madhe për Shkupin, ndërsa sot familjarët kanë njoftuar se kanë humbur njeriun e tyre të shtrenjtë, Enver Maliqin.

Zëvendës kryetari i qytetit të Shkupit, ka mbyllur sytë përgjithmonë. Familjarët bëjnë me dije se të ndjerin do e përcjellin për në banesën e fundit, duke respektuar të gjithë rregullat e pandemisë. Varrimi do të bëhet sipas protokolleve të Ministrisë së Shëndetësisë, kundër Covid 19.

Karriera e të ndjerit ishte e gjatë dhe e larmishme. Në muajin maj të vitit 2019, Enver Maliqi u emërua konsull nderi i Meksikës në Maqedoninë e Veriut. Përpos karrierës si biznesmen, emërimi si Konsull nderi të Meksikës ishte një sfidë e re për të.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shkel rregullat e rrjetit social, Twitter i mbyll llogarinë Genc Pollos

Platfotma Twitter i ka mbyllur llogarinë ish-deputetit të PD, Genc Pollo, për shkak se ky i fundit ka shkelur rregullat e rrjetit social. Lajmin e...

Haradinaj mesazh Serbisë: Do forcojmë policinë dhe ushtrinë e Kosovës

Kandidati për President në Kosovë, Ramush Haradinaj ka përcjellë një tjetër për fqinjët, Serbinë. Haradinaj u shpreh se Kosova nuk do e mbajë më kokën...

Kur lali Eri gjobit Ndrangheta-n

Nga: Dritan Hila Sapo kapën implikimin e tre personave italianë që bënin kështjella në rërë për biznese në Tiranë dhe ku përmendej edhe mafia kalabreze,...

Kryemadhi euforike: LSI e vetmja parti në rritje

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka rrëfyer për rrugëtimin e partisë së saj dhe ku ndryshon ajo këto zgjedhje nga zgjedhjet e tjera. Kryemadhi konstaton...

“Shko te nëna jote”/ Lukaku tërbohet nga provokimet e Ibrahimoviç (Video)

Derbi mes Interit dhe Milani ka regjistruar përveç golit të Ibrahimoviçit dhe përplasjen e ashpër verbale mes yllit suedez dhe sulmuesit të Interit, Romelu...