E hënë, 25 Maj, 2020
22 C
Tirana

“Gjyqtari ka marrë leje lindje, për të shtyrë Vettingun”, Mentor Kikia flet për celulën terroriste: Topi dhe Spahiu dinë diçka

Më të lexuarat

Si do bëhet hapja e transportit publik? Përgjigjet Rama

Kryeministri Edi Rama bëri me dije se hapja e transportit publik do të bëhet “pjesë-pjesë”. Kreu i Qeverisë sqaroi qytetarët se deri në fund të...

Koronavirusi në Shqipëri/ Rritet numri i viktimave

Në Shqipëri është rritur numri i viktimave nga COVID-19, duke shkuar në 32. Ministria e Shëndetësisë bëri me dije se mbrëmjen e sotme ka ndërruar...

“Rreth 131 mijë debitorë nuk kanë hyrë në aktmarrëveshje”, OSHEE del me njoftimin e rëndësishëm

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike, iu bën thirrje të gjithë debitorëve të energjisë të bëhen pjesë e aktmarrëveshjes për të përfituar faljen e...

Presidenti austriak thyen masat kufizuese, kapet ‘mat’ nga policia në restorant

Presidenti i Austrisë, Alexander Van der Bellen është kapur nga policia bashkë me gruan e tij, Doris Schmidauer, në një restorant në Vjenë teksa...

Ndahet nga jeta ish-kreu i PD-së në Mirditë/ Basha: Drejtues i shkëlqyer vendor

Kreu i PD-së, Lulzim Basha bën me dije se është ndarë nga jeta ish-kryetari i Partisë Demokratike në Mirditë, Preng Toma. Përmes një postimi në...

Letra / Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit i kujton kontratën Bashës

Në adresë të kryedemokratit Basha, Aleanca për Mbrotjen e Teatrit i ka dërguar sot një letër publike, ku i kujton marrëveshjen që ka nënshkruar...

Aksident rrugor në aksin Seman-Fier, plagosen dy persona

Së fundmi ka ndodhur një aksident rrugor në aksin Seman-Fier. Aksidenti ka ndodhur përkatësisht në zonën e njohur si Çlirim i Fierit. Raportohet se kanë mbetur...

COVID-19/ Kur do hapen kufijtë? Rama tregon datën

Kryeministri Edi Rama deklaroi së fundmi se Shqipëria do të hapë kufijtë tokësorë me fqinjët, më datën 1 Qershor. “Duke nisur nga 1 Qershori do...

Si paraqitet situata nga koronavirusi në Itali? Dalin të dhënat e fundit

Si paraqitet situata nga koronavirusi në Itali? Autoritetet përkatëse bëjnë me dije se 50 persona kanë humbur jetën në shtetin fqinj gjatë 24 orëve të...

Zbulohet biznesmeni që mbante milionat në makinë, ja ku do i çonte

Të dhëna të reja kanë dalë nga hetimet paraprake, sa i takon vjedhjes së lekëve nga bagazhi i mjetit të një biznesmeni. Me datë...

Edhe gazetari Mentori Kikia ka pasqyruar qëndrimin e tij në lidhje me çështjen e celulës terroriste, që kishte planifikuar të kryente një sulm në festën e Sulltan Novruzit. Kikia kërkon që të arrestohen tre gjyqtarët që lanë të lirë Abdulselam Turgut, që sot pas operacionit të kryer nga antiterrori, rezultoi të ishte një terrorist.

Po kështu, Kikia zbulon në postimin e tij se Bamir Topi e Kreshnik Spahiu mund të dinë shumë në lidhje me këtë çështje, pasi në atë kohë kryesonin KLD-në. Më herët, ishte gazetari Artan Hoxha i cili citonte se nje treshe gjyqtarësh të Apelit, drejtuar nga gjyqtari Gjin Gjoni, pavarsisht akuzave të Gjermanisë dhe të paktën 5 shteteve të tjera të BE-së, e liruan bosin turk të drogës në “arrest shtëpie”. Madje e dërguan ne një apartament, në katin e 8-të të një pallati ende të papërfunduar te Kthesa e Kamzës.

Artan Hoxha plas ‘bombën’ për celulën terroriste, zbulon lidhjet e ‘kokës’ së grupit me politikën shqiptare (VIDEO)

Duke qëndruar në të njëjtën linjë me kolegun e tij, gazetari Mentor Kikia kërkon të dijë se ku janë sot këta gjyqtarë? Përse nuk arrestohen?

Statusi

Meqë trafikanti iku, arrestoni gjykatësit. Bëni drejtësi!

Nuk reshtëm së bërtituri atë kohë për këtë skandal. Kemi shkruar e folur pa fund për lirimin e trafikantit turk që sot doli një nga anëtarët e celulës terroriste iraniane. Por askush nuk deshi të dëgjojë. Një bandë gjykatësish vazhduan të qetë karrierën e zhvatjes. Nuk kishte ndodhur asnjëherë që një trafikant, që kërkohet në 5 shtete për 1 ton kokainë, të nxirret nga burgu e të sigurohet në arrest shtëpie. E ku, në një vend pa adresë. Di njeri të thotë ku bie shtëpia: Kthesa e Kamzës, kati i 8? Nuk ka asnjë. Ose ka qindra shtëpi që janë në katin e 8 në dhjetra pallate tek Kthesa e Kamzës. Ku janë sot këta gjyqtarë? Përse nuk arrestohen? Gjin Gjoni ka marrë edhe leje lindjeje për të shtyrë vettingun. Reforma thjeshtë disa prej tyre i ka përjashtuar, por po gëzojnë të qetë paratë e trafikantit turk. KLD kryesohej atekohe nga Bamir Topi, President i Republikes dhe Kreshnik Spahiu, nenkryetar. Mund te dine edhe keta ndonje gje.

“Paguan miliona që të lirohej”/ Kush është “bosi” i mafies turke? Ja detajet tronditëse  

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Budina paralajmëron surpriza për nesër: Dy dosje të reja në SPAK

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit u zhvendos pasditen e sotme në Kukës, ku po mbledh firmat për peticionin për rindërtimin e Teatrit. Ata kanë...

Pronarja e biznesit: I hoqa bllokun Ramës në rrjetin social, doja të shihja a do e hapja dyqanin

Kryedemokrati Basha vijon të takojë bizneset, ndërsa shpesh është shprehur se po përjetojnë një tjetër krizë nga COVID-19. Sot ai është takuar me disa...

Ambulanca del nga rruga, ndërron jetë pacienti që po transportohej drejt Tiranës

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur së fundmi në fshatin Krutje, Fier. Policia bën me dije se një ambulancë që po transportonte një pacient drejt...

COVID-19 në Itali/ Bilanci i viktimave në 24 orët e fundit

Në Itali gjatë 24 orëve të fundit kanë ndërruar jetë 92 persona si pasojë e koronavirusit. Autoritetet përkatëse bëjnë me dije se 34 viktima janë...

“Shëndetësia që duam”, Rama jep lajmin e mirë nga Lezha (VIDEO)

Kryeministri Rama njofton se në qarkun e Lezhës, ka përfunduar tashmë rindërtimi i gjashtë qëndrave shëndetësore të reja. Duke bërë krahasimin me vitet e...
WhatsApp KONTAKTO TT