E shtunë, 26 Shtator, 2020
16 C
Tirana

Etiketa

Kreshnik Spahiu

Kreshnik Spahiu: Nuk ishte Turqia ajo që rrëzoi marrëveshjen e 2009

Kreshnik Spahiu ka deklaruar se në rrëzimin e marrëveshjes së Detit në 2009 nga Gjykata Kushtetuese, nuk ka ndikuar Turqia, por SHBA. Në një lidhje...

As “Skënderbeu” s’mund të qeverisë Shqipërinë 3 mandate, vetëm me këto Mamica

Nga: Kreshnik Spahiu “Rilindja” u kopjua si slogan nē 2013 si një mënyrē për të rivalizuar, patriotizmin Kuqezi i cili kishte fituar shumë terren në...

Pse u eliminuan 4 kandidatët për kryetar të Partisë Demokratike: Selami, Hajdari, Pashko, Olldashi

Nga: Kreshnik Spahiu Sot është 12 shtator, përvjetori i vrasjes Azem Hajdarit (Kryetarit të parë të Partisë Demokratike). Shoku, vëllai dhe miku im pati të...

“Meta jep dorëheqjen në 26 prill”, Kreshnik Spahiu nxjerr emrin e politikanit që do të marrë postin e presidentit

Pas lajmit që bëri xhiron e rrjetit se më 26 prill 2021, Ilir Meta do të japë dorëheqjen nga posti i presidentit dhe do...

“Poseidoni” ynë që na mbron nga detet dhe tërmetet

Nga: Mero Baze Në ditën e fundit të negociatave për koalicionet më 2013, Kreshnik Spahiu që drejtonte Aleancën Kuq e Zi dhe kishte ngritur një...

Pse u shpalla Non-Grata nga Greqia, pas kërkesës Meta-Berisha

Nga: Kreshnik Spahiu Unë jam i shpallur Non Grata në tre shtete Ballkanike. Nuk udhëtoj dot në Greqi, Maqedoni dhe Serbi. Të treja këto shtete e kanë...

Loja e pisët me 6000 kandidaturat e “Besnikut”, si thikë pas shpine për opozitën dhe LSI

Nga: Kreshnik Spahiu A e dini kur Lulzim Basha e shpiku idenë e mijëra kandidaturave e nga baza: “Nga posht-lart”? 24 orë pasi Rama propozoj listat...

Pse opozita s’doli në protesta, kundër ndryshimeve Kushtetuese

Nga: Kreshnik Spahiu Vetëm po të kaloni mbi trupin e Lul Bashës, do mund ta ndryshoni Kushtetutën. Kjo është barcaleta që këto kohë qesh çdo...

Së shpejti një “Pol i Tretë”, si shansi i fundit për të larguar regjimin Lul-Rama

Nga: Kreshnik Spahiu Rotacion apo Revolucion? Kjo është pyetja që vlen 1 milion euro sot në Shqipëri. Dikush do të thotë që Revolucionin e provoi Luli dhe...

A po shet toka Hashimi, ashtu siç e shiti detin Lulzimi

Nga Kreshnik Spahiu 8 vjet më parë në zyrat “KuqeZi” mbërriti Ambasadori amerikan Arvizu. Në takimin që u zhvillua me dyer të mbyllura dhe pa media,...

Të fundit

Dyshohet për identitet të rremë, Gjykata e Pogradecit lë në burg afganin që transportonte klandestinë

Gjykata e Pogradecit ka lënë në burg afganin Rezo Agbari, i cili akuzohet për trafikim të emigrantëve të paligjshëm. Gjykata ka kërkuar se shenjat e...

Voltana Ademi reagon pas padisë së Këshillit Bashkiak: “Kam zbatuar detyrën me korrektësi”

Ditën e djeshme u ngrit një padi ndaj kryebashkiakes së Shkodrës, Voltana Ademi nga Këshilli Bashkiak në Shkodër për zëvendësimin dhe emërimin e anëtarëve...

Meta citon profesorin e njohur: Pa pjesëmarrjen e të rinjve demokracia do të mbetet e mangët

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka shpërndarë një analizë të profesorit të njohur Bajram Hysa për demokracinë, duke e cilësuar këtë analizë një apel për...

E bujshme, zbulohet lidhja e Fjolla Morinës me biznesmenin që e shoqëronte

Këngëtarja Fjolla Morina u arrestua pak ditë më parë në Morinë bashkë me dy personat që e shoqëronin, biznesmeni Fisnik Syla dhe shoferi Fitim...

Pezullohet nga detyra drejtori i Burgut të Beratit, merrte rryshfet për të liruar të burgosurit

Është pezulluar nga detyra drejtori i Burgut të Beratit, Hiqmet Këlliçi i cili akuzohet “për kryerjen e veprimeve arbitrare”. Këlliçi nuk i raportonte sjelljet e...