E mërkurë, 28 Korrik, 2021
22.5 C
Tirana

“Fundjavë Ndryshe” shpërndan ndihma në të gjithë Shqipërinë (FOTO)

“Fundjavë Ndryshe” ka shpërndarë ndihma jo vetëm për të prekurit nga tërmeti, por edhe për njerëzit në nevojë.

Në shumë qytete janë shpërndarë ndihma, e bamirësia nuk do të ndalet me një shtrirje gjeografike të madhe. Një buzëqeshje e ‘vjedhur’ në ato çaste, dëshmon se bamirësia nuk të varfëron.

Në morinë e qyteteve ku qytetarët kanë marrë ndihma është Kukësi, Gjirokastra, Kavaja e shumë banorë të tjerë do të marrin ndihma, për ti çuar pranë familjarëve të tyre.

Shumë mjete të tjera me ndihma priten të shkojnë drejt destinacioneve të tjera të Shqipërisë, për t’iu dhënë shqiptarëve një pjesë lumturie, se pranë njëri-tjetrit mund të bëjnë edhe më shumë.

Jo vetëm për të prekurit nga tërmeti shkatërrimtar me pasojë shumë viktima, por pjesë e listës janë edhe qytetarët në nevojë, të cilët kanë marë pakot me ushqime, miell dhe veshmbathje.

Themeluesi i “Fundjavë Ndryshe”, Arbër Hajdari ka shpëndarë në Facebook disa foto, ku bashkëngjitur tyre shkruan: “Po shpërndajmë ndihma në të gjithë Shqipërinë. Bamirës, Zoti ju bekoftë”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Si mund të shmangen epidemitë

Numri i vdekjeve të raportuara nga COVID-19 ka kaluar 4 milionë, sipas Universitetit Johns Hopkins që regjistron infektimet dhe vdekjet. Në 100 vitet e...

Politikani lituanez dënohet me burg për spiunim për Rusinë

Një gjykatë në Lituani dënoi politikanin Algirdas Paleckis me gjashtë vjet burgim, pasi e shpalli fajtor për spiunim për Rusinë. Gjykata e rrethit Siauliai vendosi...

Lëkundje sizmike me magnitudë 4.1 në Shqipëri

Lëkundje sizmike janë regjistruar mbrëmjen e sotme në vendin tonë. Sipas statistikave të publikuara nga Instituti i Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit, tërmeti me...

Zgjedhje të parakohshme? Haradinaj: Qeveria Kurti nuk do të zgjasë shumë

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj deklaroi se qeveria e Albin Kurtit nuk do të zgjasë shumë, duke paralajmëruar se në...

I pandehur me ish-ministrin Tahiri/ Rrëzohet kërkesa e Jaeld Çelës për liri

Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (GJKKO), ka rrëzuar  kërkesën e ish-drejtorit të Policisë së Vlorës Jaeld Çela, për lirimin nga...