E diel, 13 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

DASH e shpalli ‘non grata’ në SHBA, SPAK bën lëvizjen e fundit ndaj Llallës

Ish-kryeprokurori i Përgjithshëm, Adriatik Llalla, akuzohet për “mosdeklarim të të hollave në kufi”. Këtë akuzë ia ka komunikuar sot Prokuroria e Posaçme.

Bëhet fjalë për mosdeklarimin e një shume në Gjermani, që e ka përdorur për shkollimin e vajzës, shumë të cilën ish-kryeprokurori Llalla thotë se e kishte marrë borxh nga një mik.

Për çështjen “Llalla” ka kthyer përgjigje edhe DASH, që e shpalli ‘non grata’ duke i ndaluar hyrjen në SHBA. Adriatik Llalla po hetohet nga SPAK, për shkak të funksionit që ka mbajtur si Prokuror i Përgjithshëm.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Euro 2020/ Austri- Maqedoni e Veriut, 18:00. Ja shqiptarët që priten në fushë

Europiani më në fund erdhi edhe për Maqedoninë e Veriut, pasi ata marrin pjesë për herë të parë në një turne të këtyre përmasave. Ndeshja...

Provimi i matematikës, maturantët para Ministrisë së Arsimit me kërkesat e tyre

Maturantët në të gjithë vendin kanë protestuar për vështirësinë  e provimit të matematikës me pretendimin se teza ishte e formuluar gabim dhe me tendencë....

PD/ Voton ish-kryetari Berisha. “Kjo garë nuk do ta nxjerrë PD-në më të ndarë”

Me maskë vënë, ish-kryeministri dhe kryetar i PD-së Sali Berisha mbërriti në selinë e PD-së për të votuar për kreun e ri të kësaj...

Korçë/ Mbytet një person në rezervuarin e Gjançit, nuk dihet identiteti

Një person ende i paidentifikuar është gjetur i mbytur në rezervuarin e Gjançit. Policia ndodhet në vendin e ngjarjes, ku po merr në pyetje banorët...

PD/ Voton kandidatja Harxhi, fjala e saj për median

Edit Harxhi, kandidatja e vetme grua për të marrë drejtimin e PD-së ka folur shkurtimisht për median siç patën bërë më parë dhe kandidatët...