E hënë, 26 Korrik, 2021
20.5 C
Tirana

Foto+Video/ 12-vjeçari vdes në SHBA, 5 ditë pasi erdhi nga Shqipëria

Një 12-vjeçar shqiptar  ka gjetur vdekjen ndërsa u godit nga një kamion teksa ishte në biçikletë në rrugët e New Jersey-t.

I mituri u identifikua me emrin Elios Xhemollari dhe është identifikuar nga kushëriri i tij në një faqe “GoFoundMe” teksa ka bërë apel për të mbledhur para për varrimin e tij.

Eliosi nga Pogradeci kishte lëvizur nga shqipwria 5 ditw mw parw dhe ishin vendosur në Amerikë për një jetë më të mirë. Teksa familja e tij po merrej me rregullim e shtëpisë së re, 12-vjeçari u godit për vdekje nga një kamion në Garfield.

“Jemi të shkatërruar dhe zemërthyer nga vdekja e Eliosit”, –u shpreh kushëriri i tij.

Policia nuk e ka konfirmuar emrin e tij për shkak të moshës, por është shprehur se Elios ishte në procesin e regjistrimit në distriktin shkollor të qytetit.

Shefi i policisë, Raymond Kovach tha:Të martën ai u godit në cepin e rrugës rreth orës 13:17. Kamioni kishte shofer një 43-vjeçar nga New Jersey, i cili po udhëtonte për në lindje në Lanza Avenue dhe ne momentet e aksidentit po merrte një kthesë djathtas.”

Elios u shpall i vdekur në vendin e ngjarjes dhe u transportua në Zyrën e Ekzaminuesit të Mjekësisë së Bergenit në Paramus. Kamion drejtohej nga një 43-vjeçar i Neë Jersey-it, i cili po shkonte në lindje në Lanza Avenue dhe po bënte një kthesë të drejtë në Pleasant Avenue. Djali, po tentonte te ngjitej ne trotuar, tha Kovach.

Elios u shpall i vdekur në vendin e ngjarjes dhe u transportua në Zyrën e Mjekësisë Ligjore së Bergenit në Paramus.

Shoferi bashkëpunoi me hetimin dhe refuzoi kujdesin mjekësor. Hetimi po vazhdon, dhe asnjë akuzë nuk është ngritur kundër shoferit.

Lexo edhe :   SHBA do të kërkojë nga Kina t'u përmbahet "rregullave të lojës"

 

Lexo edhe :   Ligjvënësit amerikanë kërkojnë që Olimpiada më 2022 të mos mbahet në Pekin

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kroaci/ Albin Kurti viziton të plagosurit, nesër Kosova në ditë zie

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti vizitoi në spital, të plagosurit nga aksidenti tragjik i mëngjesit të kësaj të diele. Në deklaratën për mediat, ai...

Më e fortë PD-ja pas Kuvendit, por më e vogël elektoralisht…

Nga Eduard Zaloshnja Pak pikëpyetje kishte para kuvendit të PD-së se ç’do të ndodhte me propozimet e rivalëve të Bashës për ndryshimet rrënjësore në statutin...

Golem/ Shpëtohen nga mbytja dy vajza, pushuesit shmangin tragjedinë

Dy vajza të moshave 10 dhe 17 vjeç, nga Elbasani, u shpëtuan nga mbytja sot në plazhin e Golemit. Ndërhyrja e Policisë, pushuesve dhe mjekëve...

Fauci: doza e tretë e vaksinës e nevojshme për një kategori të caktuar

VOA/Anthony Fauci, zyrtari më i lartë amerikan për sëmundjet infektive,tha të dielën se amerikanët që e kanë sistemin e imunitetit të dëmtuar mund të...

Ballkanizmi i ambasadorëve të perëndimit

Nga Andi Bushati Ambasadorët kryesorë të perëndimit në Tiranë janë bërë sot protagonistë të një parade turpi që reket tu’a shesë shqiptarëve sapunin për djathë....