Politikë

“Fëmijët e kanë harruar Gërdecin”/ Ish-gazetari: Këta të bëjnë ta duash me zor Ramën

               Publikuar në : 18:11 - 12/06/19 Enno

Ish-gazetari i “Zërit të Popullit”, Bedri Islami ka akuzuar liderin demokrat, Lulzim Basha dhe aleatët e tij opozitarë se synimi i tyre i vetëm nuk është paqja në vend, por lista qytetesh të pushtuara nga trupa e tyre politike.

Përmes një postimi në “Facebook”, Islami shkruan se për ta “shthurja quhet besnikëri, serioziteti quhet kryengritje”, ndërsa theksoi se pikërisht këta persona të bëjnë që ta duash me zor kryeministrin Rama.

“Karl Stuarti, mbreti i Anglisë, do të shkruante më 20 janar 1649 se : ‘Kam vënë re se djalli i kryengritjes merr shpesh pamjen e engjëllit të reformës’! Nuk e di pse, sa herë që shoh këtë tabor buzëqeshjesh më kujtohet Gërdeci. Barbarët e kanë harruar këtë, bashkë me fëmijët e skllavëruar”, shkruan Bedri Islami.

Postimi i plotë i Islamit:

“SHPËTIMTARËT”

Këto ” njerëz” mendohet se do e “shpëtojnë” Shqipërinë.

I beson kush?

Sa herë janë provuar, nuk ia kanë vlejtur!

Këto të bëjnë të duash me zor Edi Ramën!

Këto njerëz nuk duan më as paqe, as arsye, as lumturi, veçse lista qytetesh të pushtuara nga trupa e tyre politike, lista kabinetesh qeveritarë.

Të besosh se këto janë ndrequr, janë bërë më të zgjuar, më kombëtarë, do të thotë të besosh tek HIÇI!

Për këto njerëz shthurja quhet besnikëri, serioziteti quhet kryengritje!

Karl Stuarti, mbreti i Anglisë, do të shkruante më 20 janar 1649 se :

“Kam vënë re se djalli i kryengritjes merr shpesh pamjen e engjëllit të reformës”!

Nuk e di pse, sa herë që shoh këtë tabor buzëqeshjesh më kujtohet Gërdeci….

barbarët e kanë harruar këtë, bashkë me fëmijët e skllavëruar.

Dhe duan të rikthehen…

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT