Politikë

PS feston 28 vjetorin, gazetari “lëshon gojën”: Argëtohen dështakët afër shekullorë

               Publikuar në : 18:13 - 12/06/19 Enno

Sot Partia Socialiste e Shqipërisë feston 28 vjetorin e krijimit të saj. Gazetari Agim Xhafka ka ironizuar këtë ditë duke u shprehur se sot bëhen 28 vite nga ndërrimi i emri PPSH në PSSH.

Përmes një postimi në Facebook gazetari është shprehur se sot feston socialistja që coi në uri çdo familje, që u vodhi fëmijëve edhe qumështin.

“Argëtohen dështakët afër shekullorë. Festa e tyre ngjet si orgjia e kanibalëve që kërcejnë e nuk pushojnë deri sa të tretin edhe kockat e viktimave”, shkruan Xhafka.

Po ashtu ai në postimin e tij thotë edhe se duhet të krijohet një muze gjigant për këtë errësirë që është krijuar në mënyrë që t’u shërbej brezave.

Postimi i plotë:

Feston sot socialistja që çoi në uri çdo familje,që shpiku tallonin,që fëmijëve u hoqi qumështin,që gjysmën e popullit nuk e quante popull,që çikoren e shiti për kafe,që televizionit i vuri shirita dhe që kufirin e mbrojti me topa. Argëtohen dështakët afër shekullorë. Festa e tyre ngjet si orgjia e kanibalëve që kërcejnë e nuk pushojnë deri sa të tretin edhe kockat e viktimave. Sot monstra feston ngadhënjimin mbi të mirën,gëzon triumfin e së keqes më të keqe që ka parë njerëzimi e rruzulli. Krijoni një muze gjigant për këtë egërsirë se do u shërbejë brezave. Do u duhet që ta mësojnë mënxyrën, por edhe të mbrohen nga murtaja. Sot te liqeni qelbi do bëka festë…’’

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT