E enjte, 17 Qershor, 2021
16.5 C
Tirana

“Faturat ju janë rritur nga viti në vit”, Basha jep premtimet nga Pogradeci (VIDEO)

Kryedemokrati Basha, në një lidhje ‘live’ nga Pogradeci, ka folur për situatën e vështirë ekonomike që gjendet ky qytet. Ai ka vizituar nga afër bizneset e vogla të qytetit dhe ka dëgjuar problemet e qytetarëve.

Pronarët e bizneseve janë shprehur se turistët mungojnë, dhe se është përgjysmuar xhiroja ditore. Pasi ka dëgjuar shqetësimet e një biznesi familjar bulmeti, Basha ka premtuar mbështetje për sipërmarrësit dhe bizneset.

Pronari i biznesit tha se xhiroja ka rënë shumë, e ndërsa nuk mund të mbahet një biznes pa marrë një kredi. Ai u shpreh se ka rënë shitja, e kjo ndikon në pagesën e kredisë që ka.

Duke qëndruar në të njëjtën linjë, Basha hodhi akuza mbi qeverinë, pasi nuk ndihmon sipërmarrjen. Sipas tij, qeveria është e papërgjegjshme e ndërsa i ka lënë qytetarët në harresë në këtë periudhë pandemie.

Kreu i PD-së tha më tej se do jetë në krahun e njërëzve të thjeshtë e biznesit të vogël, dhe plani i tij është ringritja ekonomike.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Reporterët pa Kufij: Rusia po i vret mediat e pavarura

Reporterët pa Kufij paralajmëruan për “zhdukjen graduale” të mediave të pavarura në Rusi dhe i kërkuan presidentit Vladimir Putin që të shfuqizojë të ashtuquajturin...

Italia ”shkërmoq” Zvicrën dhe kalon në raudin tjetër të ”Euro 2020”

Përfundon ndeshja e Grupit C. Italia ka mundur me rezultatin e pastër 3-0, Zvicrën dhe është kualifikuar në raundin tjetër të “EURO 2020”. Ndeshja u...

Irani synon blerjen e satelitëve rusë

Njoftimet se Irani po kërkon të blejë një sistem satelitor rus të avancuar nuk janë "veçanërisht shqetësuese" për sigurinë e trupave amerikane në rajon,...

Padia e Metës për Teatrin Kombëtar, Kushtetuesja tërhiqet për të marrë vendimin

Ka përfunduar pas 12 orësh, seanca në Gjykatën Kushtetuese për çështjen e shembjes së Teatrit Kombëtar, e cila filloi mëngjesin e sotëm rreth orës...

“Mos përdor gjuhën e Bashës”/ Spiropali debat me Abilekajn për 25 prillin

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin dhe gazetari Enton Abilekaj, janë përfshirë në një debat mbrëmjen e sotme. Të ftuar në emisionin ''Open''...