E premte, 26 Shkurt, 2021
15 C
Tirana

Ngjarja horror në Kombinat/ Prokuroria nis hetimet ndaj të gjithë sekteve fetare

Pas ngjarjes së rëndë në Kombinat, ku nënë e bijë u vetëflijuan, mësohet se Prokuroia ka nisur hetimet ndaj të gjithë sekteve fetare në vend. Aktualisht, policia dhe Prokuroria kanë nisur hetimet ndaj të gjithë sekteve fetare, pas ngjarjes tragjike që tronditi vendin. Paraprakisht ka dyshime se sekti fetar të jetë i paregjistruar.

Zhaneta Josifi 56-vjeç dhe vajza e saj Anisa Josifi 30-vjeç, do të prehen në banesën e fundit në qytetin e tyre të origjinës, në Përmet. Ato u vetëflijuan në banesë, pasi qëndronin pa ngrënë duke tentuar vetëvrasjen, me qëllim ringjalljen.

Historia e tyre tronditi mbarë opinionin publik, për shkak se Anisa dyshohet se kishte ndërruar jetë disa muaj më parë, dhe trupi i saj u gjet gjysëm i dekompozuar. Nëna dhe motra e saj e lyenin trupin e saj me vaj dhe uthull, që mos mbante erë të rëndë. Ndërsa e ëma Zhaneta dyshohet se ka ndërruar jetë disa ditë më parë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Vuçiç për Kosovën: Të gjithë duan që ne ta njohim, por do jemi të duruar

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka thënë se porositë nga Prishtina, Brukseli dhe Uashingtoni tregojnë se ata dëshirojnë vetëm që Serbia ta njohë Kosovën,...

Kancelarja gjermane, Angela Merkel refuzon të marrë vaksinën e AstraZeneca-s

Kancelarja gjermane, Angela Merkel ka refuzuar të marrë vaksinën e kompanisë AstraZeneca. Vaksina e AstraZenecës dhe Universitetit të Oksfordit është e sigurtë dhe efektive...

Kryemadhi: Pas 25 prillit i japim fund çdo abuzimi

ryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, zhvilloi një takim me strukturat e LSI-së në Kashar, me të cilët diskutoi për zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Gjatë...

Talenti shqiptar bën hapin e madh në karrierë, firmos me skuadrën gjermane

Talenti me origjinë shqiptare, Mehmet Ibrahimi, ka bërë një hap të rëndësishëm në karrierë, duke nënshkruar kontratë profesioniste me klubin e Lajpcigut. Ky fakt është...

Biden: SHBA-ja nuk do ta njohë kurrë aneksimin e Krimesë nga Rusia

Presidenti amerikan Joe Biden ka thënë se Shtetet e Bashkuara do të vazhdojnë të përkrahin Ukrainën kundër agresionit rus, dhe nuk do të njohin...