Shqipëria

Është shpallur i pabanueshëm, gati shembja e “Pallatit të VIP-ave” në Durrës


               Publikuar në : 12:24 - 03/12/19 B H

Si pjesë e aksionit të ndërmarrë nga qeveria, do të shembet edhe godina e cila njihet si ‘pallati i VIP-ave’ në Durrës.

Pallati në fjalë cilësohet i tillë pasi në të kanë jetuar personazhe të njohura në vite. Ky pallat i cili i përket viteve ’80 është shpallur i pabanueshëm nga inspektorët pas tërmetit të 26 nëntorit.

Sipas Report Tv, në këtë pallat kanë banuar këngëtarja e njohur Parashqevi Simaku, aktori Fadil Hasa, por edhe drejtues institucionesh të asaj kohe, hetues dhe prokurorë.

Ndërtesa njihet ndryshe edhe si ‘Pallati i Parashqevisë’, edhe pse këngëtarja ka pothuajse 27 vite që nuk jeton më aty pas shpërnguljes në SHBA.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT