E premte, 23 Tetor, 2020
22 C
Tirana

Eleni Foureira do përfaqësojë Qipron në Eurovision? Ja çfarë vendimi ka marrë këngëtarja (FOTO)

Më të lexuarat

Ilona Staller, pornostarja që u zgjodh deputete në Itali (VIDEO)

E lindur në vitin 1951 në Hungari, Ilona u rrit nga nëna e saj dhe njerku i saj, një zyrtar i Ministrisë së Brendshme....

Meta te berberi/ Artan Hoxha i nxjerr foton: Garda e Republikës rrethon zonën

Gazetari investigativ Artan Hoxha, ka publikuar një foto të presidentit Meta i cili ndodhet tek berberi. Fotoja është shkrepur nga larg, dhe kjo për...

Turqia eksporton armë anti-dron në Shqipëri

Një kompani që vepron në qytetin Antalya të Turqisë, armët kundër dronëve të dizajnuar nga inxhinierët turq që i ka prodhuar për Forcat e...

Vdes vullnetari që iu injektua vaksina anti-covid e prodhuar nga AstraZeneca

Autoriteti shëndetësor brazilian Anvisa, tha të mërkurën se një vullnetar i cili mori pjesë në një provë klinike të vaksinës COVID-19 të zhvilluar nga...

Plas sherri në studion e ‘Top Channel’, konkurrentët largohen nga emisioni

Puntata e radhës në ‘Përputhen’ ka përfunduar me sherre dhe me largim nga studio të djemve dhe vajzave që kanë shkuar për të gjetur...

“Hetues amerikanë asistojnë në çështjet e SPAK dhe BKH”, flet Yuri Kim

Ambasadorja Amerikane Yuri Kim ka shprehur edhe një herë mbështetjen e SHBA ndaj institucioneve të dala nga reforma në drejtësi. Ajo u shpreh se...

E akuzuan për vrasjen e Remzi Hoxhës, reagon ashpër Sali Berisha

Ish kryeministri, Sali Berisha i është përgjigjur akuzave të familjarëve të biznesmenit të njohur Remzi Hoxha. Ai ka hedhur poshtë akuzat se ka gisht...

Ku ndryshojnë Trump dhe Bajden mbi politikën e jashtme amerikane

Nga David Tafuri “The Hill” Menaxheri i fushatës së Trump e ka nxitur Komisionin për Debatet Presidenciale të “ri-mendojë dhe ri-publikojë një sërë temash…me theksin...

Ja cila grupmoshë po infektohet më shumë me Covid-19

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, dr. Skënder Brataj, pohoi se virusi ka pësuar mutacion gjatë gjithë këtyre muajve, dhe tani shfaqet me simptoma të ndryshme...

“Muajt e ardhshëm do jenë të vështirë”, Mitsotakis: Nga e shtuna me kufizime

Jo vetëm Italia, por edhe Greqia vijon me shifra të frikshme të të infektuarve. Masa të tjera do të hyjnë në fuqi, duke kufizuar...

Më herët, televizioni publik në Qipro i bëri ftesë këngëtares me origjinë shqiptare, Eleni Foureira, për ta prezantuar sërish vendin në Eurovizion. Pritshmëritë ishin të larta dhe madje mediat rozë aludonin se ishte marrë vendimi final. Por duket se të gjtiha këto kanë qënë në kuadrin e zërave, pasi skuadra e artistes ka dhënë përgjigje.

Eleni ka refuzuar ta përfaqësojë Qipron në vitin 2021, jo për mungesë të dëshirës por sepse akoma nuk dihet nëse do të ketë publik. Ajo do të jetë e pranishme në festival, kur kjo situatë me pandeminë të ketë përfunduar.

Ndodhur në këto kushte, Qipro i ka kërkuar këngëtares greke Kalomira ta përfaqësojë vendin, por ajo akoma nuk ka dhënë përgjigje përfundimtare.

View this post on Instagram

Cooking some goodies 🥓

A post shared by Eleni Foureira (@foureira) on

Prej disa ditësh në media qarkullonte lajmi se Eleni Fourerira do të përfaqësonte sërish Qipron në Eurovision. Thashethemet nisën pasi transmetuesi publik qipriot, RIK, propozoi zyrtarisht që artistja me origjinë shqiptare të prezantojë Qipron për herë të dytë në Eurovision.

View this post on Instagram

Hi 👋

A post shared by Eleni Foureira (@foureira) on

Mirëpo pas këtyre lajmeve duket se nuk ka asgjë të vërtetë, sepse Eleni nuk ka ndërmend që të marrë sërish pjesë këtë vit në festivalin europian.

 

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shtatzënë për herë të dytë, deputetja e PS me koronavirus

Deputetja e Partisë Socialiste, Blerina Gjylameti e cila është në pritje të fëmijës së dytë është infektuar me koronavirus. Gjendja e saj është e stabilizuar...

Bardhi publikon videon: SPAK-u e ka të thjeshtë hetimin për inceneratorët

Inceneratorët janë kthyer në debatin kryesor mes partive politike në prag të zgjedhjeve të 25 prillit. Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi thotë se...

Covid-19, Brataj: Maska e nevojshme, ja cilat nuk duhen përdorur

Edhe pse mbajtja e maskës është bërë e detyrueshme që nga 15 tetori, ende ka debat lidhur me efikasitetin e tyre. Kreu i Urgjencës Kombëtare,...

Koronavirusi prek Borussia Dortmund, infektohet Emre Can

Borussia Dortmund, është ekipi i rradhës i prekur nga koronavirusi. Verdhezinjtë gjermanë, kanë bërë kontrollet rutinë për COVID-19 dhe një nga yjet kryesore të skuadrës,...

Agjensitë amerikane të zbulimit: Irani dhe Rusia sulmojnë sërish zgjedhjet

Agjensitë amerikane të zbulimit kanë akuzuar Iranin dhe Rusinë se u përpoqën të përdorin të dhënat e regjistrit të votuesve në “përpjekje të dëshpëruara”...