E shtunë, 16 Janar, 2021
8 C
Tirana

Etiketa

Eleni Foureira

Këngëtarja me origjinë shqiptare po shkon drejt altarit (FOTO)

Këngëtarja më origjinë shqiptare por që jeton në Greqi, Eleni Foureira, duket se po shkon drejt martesës. Foureira ka marrë propozimin për martesë nga...

Eleni Foureira do përfaqësojë Qipron në Eurovision? Ja çfarë vendimi ka marrë këngëtarja (FOTO)

Më herët, televizioni publik në Qipro i bëri ftesë këngëtares me origjinë shqiptare, Eleni Foureira, për ta prezantuar sërish vendin në Eurovizion. Pritshmëritë ishin...

‘Çiftja bam, zagari ham’, ja kush ia mësoi këngën Eleni Foureiras (Video)

Këngëtarja me origjinë shqiptare Eleni Foureira këndoi në finalen e "Festivalit të Këngës", duke na dhuruar një performancë të shkëlqyer. Pak para nisjes së...

Eleni Foureira do dhurojë një spektakël të vërtetë në Festivalin e RTSH-së

Pritet që këngëtarja Eleni Foureira të dhurojë spektakël në natën finale të Festivalit të RTSH-së. Ajo do vijë në Tiranë së bashku me stafin...

Eleni Foureira merr pjesë për herë të parë në një festival shqiptar

Këngëtarja me origjinë shqiptare, Eleni Foureira, mbetet një ndër emrat më të njohur të momentit. Por së fundmi rreth saj është bërë i ditur...

Eurovizion/ Nuk mbështeti as Qipron dhe as Greqinë, Eleni Foureira një shqiptare e vërtetë

Jonida Maliqi me këngën ‘Ktheju Tokës’ arriti të kalojë në natën finale të Eurovizionit, duke marrë duartrokitjet dhe mbështetjen e gjithë të pranishmëve. Shqiptarja...

Dy shqiptare në skenën e Eurovizionit (foto-video)

Dy këngëtare shqiptare presin që të ‘shkundin’ skenën e Eurovizionit. Bëhet fjalë për Eleni Foureira dhe Jonida Maliqin.   View this post on Instagram   Surprised and humbled...

Video/Habit Eleni Foureira: Kam lindur në Shqipëri, por unë ndihem greke…

Këngëtarja shqiptare e cila ka hapur debat të gjerë në Greqi lidhur me origjinën e saj, edhe një herë i është përgjigjur interesit të...

Zjarret në Greqi/Eleni Foureira bën gjestin e madh

Eleni Foureira, pavarësisht orarit të saj të zënë me koncerte jashtë vendit, nuk e ka harruar Greqinë dhe tragjedinë që ka ndodhur ditët e...

Koncert madhështor, Eleni Foureira vjen në Tiranë

Këngëtarja shqiptare Eleni Foureira, e cila përfaqësoi këtë vit Qipron në Eurovizion, u përfol mjaft në media së fundmi për shkak të origjinës së...

Të fundit

Pasuria/ Kë identifikon BIRN si ‘flamur të kuq’ për Tahirin dhe gruan e tij

Saimir Tahiri u zgjodh ministër i Brendshëm në kabinetin e kryeministrit Edi Rama pas zgjedhjeve parlamentare të vitit 2013 dhe e mbajti këtë post...

Skandali me sanitaren/Manastirliu: Ndëshkimi do të jetë maksimal

Në deklaratën për media, Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu u prononcua lidhur me rastin e sanitares e cila u hoq si infermiere. Madje ajo...

Mblidhet Komiteti Teknik i Ekspertëve, çfarë është vendosur për universitetet

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirlu, u shpreh se mësimi në Universitete do të vijojë online deri në një urdhër të dytë. Në deklaratën për...

“Rritje e rasteve”/ Manastirliu zbulon vendimin për masat shtrënguese

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, gjatë një deklarate për shtyp së bashku me Komitetin Teknik të Ekspertëve u shpreh se masat anti- COVID në...

Ambasada e Francës me ‘notë proteste’: Rama po sulmon vendet mike

Ambasada Franceze në Shqipëri ka reaguar në lidhje me akuzat e kryeministrit Rama ndaj BE, në lidhje me çështjen e vaksinave. Në një letër dërguar...