E martë, 23 Shkurt, 2021
4 C
Tirana

Ulen temperaturat/ Shtrëngata dhe breshër, si do jetë moti për nesër

Sot pasdite (e premte, dt. 25) dhe nesër (e shtunë, dt. 26) priten reshje shumë intensive në qarqet Lezhë dhe Durrës, ndërsa në qarqet e tjerë priten reshje intensive.

Në qarqet Shkodër, Kukës, Elbasan, Vlorë dhe Gjirokastër reshjet do të arrijnë lokalisht deri shumë intensive.

Reshjet e shiut dhe breshëri të shoqëruara me erë dhe me shtrëngata, do të prekin pjesën më të madhe të territorit.

Shtrëngatat do të jenë të shoqëruara dhe me shkarkesa elektrike.

TEMPERATURAT

Nesër (e shtunë, dt. 26) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 19 / 20°C;

në vendet e ulëta: 18 / 19°C;

në vendet malore: 13 / 16°C

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mediu i jep fund dyshimeve: Marëveshja me Bashën do bëhet

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu është shprehur se negociatat me Kryedemokratin Lulzim Basha po vazhdojnë dhe sipas tij mes tyre do të ketë...

Si vdekja e një vëllai nxiti një revolucion

Në një qytet provincial të përgjumur, lindi një djalë me emrin Vladimir Uljanov. Kur të rritej ai do të luante një rol të madh...

Itali/ Kapet me 300 mijë euro drogë biznesmeni shqiptar (Emri)

Një shqiptar i identifikuar si Dorian Resili, ka rënë në prangat e policisë italiane, pasi ky i fundit ëstë kapur me drogë, e cila...

Shëndetësia/ Hajdari: Mjekët paradite punojnë në publik, pasdite në privat

Arrestimi i gjyqtares Enkelejda Hoxha bëri shumë bujë në opinionin publik, pasi ajo kishte liruar nga burgu disa persona të dënuar me burgim të...

Nuk vuani aspak nga i ftohti gjatë dimrit? Ja çfarë e shkakton këtë gjë

Shumica prej nesh,detyrohemi të përjetojmë një periudhë me mot të ftohtë për të paktën një pjesë të vitit. Dhe një studim i ri ka...