E enjte, 17 Shtator, 2020
20 C
Tirana

Ekzekutohet vëllai i Talo Çelës/ 50-vjeçari u vra teksa pinte kafen e mëngjesit

Më të lexuarat

VIDEO/ Shpërthimi në qendër të Tiranës, dyshohet për viktima

Publikohen pamje të reja nga ngjarja e rëndë që u regjistrua sot në kryeqytet, ku një makine iu vendos tritol. Bëhet me dije se ngjarja...

Publikohet bilanci/ Si paraqitet situata nga pandemia në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit janë shënuar 3 viktima nga koronavirusi në vend. Betejën me COVID-19 e kanë...

Mina me telekomandë në qendër të Tiranës/Preng Gjini jetonte i fshehur, makinën e kishte të kushëririt

Shënjestra e atentatit të ndodhur dje në Tiranë, Preng Gjini, ka kaluar gjendjen e rrezikut për jetën dhe ndodhet në Spitalin e Traumës ku...

Norvegjezi që ekzekutoi 77 persona paraqet kërkesë për falje të dënimit

Norvegjezi, Anders Breivik, i cili akuzohet për vrasjen e 77 personave, do të aplikojë për falje të dënimit. “Me kërkesën e tij, unë kam dërguar...

Shkencëtarët: Ja kur Covid-19 do të bëhet një virus i zakonshëm sezonal

Falë bllokimit të hundëve, kollitjeve dhe ftohjeve të vazhdueshme që shoqërojnë muajt më të ftohtë të vitit, ne të gjithë jemi shumë të njohur...

Mediat greke citojnë Ramën për marrëveshjen e detit: U apelua në “Kushtetuese” nga frika e tensioneve

Mediat greke kanë reaguar pas konferencës për Ballkanin perëndimor organizuar nga “The Economics”, në të cilën u komentua edhe marrëveshja e prishur për kufirin...

Drejtoria Detare njofton afrimin e një cikloni, do të ketë erëra të fuqishme dhe reshje shiu

Drejtoria e Përgjithshme Detare ka njoftuar se moti do të përkeqësohet në zonën e Detit Jon në veri, si rezultat i krijimit të një...

I mori jetën kunatës, policia merr vendimin urgjent për familjen e autorit

Policia ka marrë në mbrojtje familjen e Agron Tanushit, i cili ekzekutoi në sy të fëmijës kunatën e tij Jetmira Hasani. Ngjarja e rëndë...

Policia reagon pas denoncimit të Saimir Tahirit, ja çfarë po ndodh me 50-vjeçarin (FOTO)

Pas denoncimit të bërë nga ish-ministri Tahiri, ku demostronte me anë të dy fotove një makinë që tërhiqte zvarrë një qen, një reagim i...

Shpërthimi tek “Vasil Shanto”, zbardhen pistat ku po hetohet

Zbulohen detaje të tjera lidhur me shpërthimin e ndodhur mbrëmjen e sotme në Tiranë. Bëhet me dije se Preng Gjini, personi që ka mbetur i...

Një ngjarje e rëndë ndodhi mëngjesin e sotëm para një lokali tek rrethrotullimi i Bradasheshit. 50-vjeçari Bujar Çela u ekzekutua me armë zjarri. Viktima është vëllai i Talo Çelës, një nga grabitësit e 4.6 mln eurove në aeroportin e Rinasit, më 9 prill të 2019.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në orën 05:45 të mëngjesit të sotëm, në një lokal tek rrethrrotullimi i Bradasheshit. 50-vjeçari u ekzekutua teksa po pinte kafenë e mëngjesit në lokal.

Autorët kanë qëlluar me breshëri plumbash në drejtim të tij.

Pas vrasjes, autorët janë larguar me shpejtësi nga vendi i ngjarjes. Pas minuta më vonë ata i kanë vënë flakën mjetit tip ‘Renault’ me targa AA 876 DC që përdorën gjatë atentatit.

Lexo edhe :   I mori jetën kunatës, policia merr vendimin urgjent për familjen e autorit

Policia ndodhet në vendin e ngjarjes, dhe ka nisur menjëherë hetimet për identifikimin e kapjen e autorëve. Uniformat blu kanë ngritur postblloqe në hyrje dhe dalje të qytetit të Elbasanit, dhe në qytetet si Durrësi, Fieri dhe Tirana, për kapjen e autorëve.

Nuk dihen detaje të tjera për këtë ngjarje.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Ekzekutohet vëllai i Talo Çelës/ 50-vjeçari u vra teksa pinte kafen e mëngjesit

Një ngjarje e rëndë ndodhi mëngjesin e sotëm para një lokali tek rrethrotullimi i Bradasheshit. 50-vjeçari Bujar Çela u ekzekutua me armë zjarri. Viktima është...

Rilindje për ditëlindje

Nga Mero Baze Po prisja tia uronte dhe Ilir Meta ditëlindjen Fatos Nanos, që të kompletonte sjelljet e tij të kohëve të fundit, që nuk...

Grupet anarkiste të lidhura me trazirat në 4 qytete amerikane

UASHINGTON - Grupet anti-qeveritare të ekstremit të djathtë në Amerikë, si Boogaloo Boys, kanë përdorur prej kohësh një mori taktikash dhe platformash për të...

Drejtori i CDC-së: Maska siguron mbrojtje më të mirë kundër virusit, sesa një vaksinë

Drejtori i Qendrës për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve të SHBA-së, Robert Redfield, është shprehur se vendosja e një maske në fytyrë mund të...

Mustafa paralajmëron: Nëse AAK kushtëzon koalicionin me Presidentin, shkojmë në zgjedhje

Kreu i LDK-së, Isa Mustafa, shprehet se presidenti nuk mund të zgjidhet pa u konsultuar me partitë opozitare, PDK-në dhe VV-në. Mustafa tha për EuroNews...