E diel, 7 Mars, 2021
15 C
Tirana

Ecuria javore e kursit të këmbimit

Monedha europiane ka regjistruar një javë relativisht të qëndrueshme por më një rënie të lehtë që nga dita e hënë duke e mbyllur ditën e premte në kuotën e 123.32 lekë.

Dollari amerikan ndërkaq pas një zbritje të lehtë ditën e mërkurë është forcuar sërish ditën e ënjtë për të këmbyer në fund të periudhës së 11-15 janarit me 101.7 lekë, referuar të dhënave të publikuara nga Banka e Shqipërisë.

Paundi britanik është valuta që ka shënuar rritjen më të konsiderueshme prej gati 2 pikë që nga fillimi i kësaj duke u këmbyer të hënën me 137.14 lekë ndërsa ditën e djeshme ka kapur nivelin e 138.81 lekë.

Franga zvicerane ka ndjekur një linjë progresive përgjatë tërë kësaj jave duke e nisur ditën e hënë në kuotën e 114.12 lekë për të arritur ditën e premte në vlerën e 114.59 lekë.

SCAN

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Drama e Sir Alex-it

Sir Alex Ferguson tha se kishte frikë se nuk do të ishte më kurrë në gjendje të fliste përsëri pasi pësoi një hemorragji në...

Itali/ Milani kërkon të rigjejë busullën

Një problem muskular e ka shtuar Ante Rebic-in në një listë të gjatë lëndimesh tek ekipi i Milanit të vendit të dytë përpara transfertës...

Spanjë/ Sot derbi i madh i Madridit, loja bëhet serioze

Atletico Madrid pret Real Madridin në një derbi të kryeqytetit spanjoll që do të lërë gjurmë në garën për titull. Atletico kryeson kampionatin dhe...

Revoltat e dhunshme në Mianmar/ OKB: Ndaloni vrasjen e protestuesve

I dërguari i Kombeve të Bashkuara për Mianmar i ka bërë thirrje këshillit të sigurimit të KB të marrë masa kundër protestave të dhunshme,...

SHBA-ja lëshon alarm për sulm të ri kibernetik

Qeveria amerikane është duke bërë paralajmërime për sulme të mëdha kibernetike, të cilat mund të kenë shënjestruar serverët e kompanisë Microsoft, dhe të cilat...